Víte, jak se starat o svou kůži?
4 min. čtení

Víte, jak se starat o svou kůži?

Lidská kůže je největším orgánem těla, dělí se na tři části a pokrývá celé naše tělo, aby tím oddělila vnitřní prostředí organismu od toho vnějšího. Stejně jako nás kůže chrání před okolními vlivy, tak bychom my měli kůži chránit před poškozením a pečovat o ni.

 

Vyzkoušejte peeling

Abyste zbavili svou kůži nečistot a staré odumřelé kůže, tak můžete vyzkoušet například peeling. Je na vás, zda zvolíte návštěvu kosmetického salonu, koupíte si masku nebo peeling v obchodě nebo si ho doma vyrobíte z dostupných surovin. Můžete vyzkoušet například kávový peeling, který vznikne smícháním mleté nebo i zrnové kávy a kokosového másla, nebo olivového oleje. Pro hladkou a jemnou kůži si peeling dopřejte klidně i třikrát týdně.

 

Vybírejte si příjemné materiály

Dalším krokem, co můžete pro svou kůži udělat je dopřát jí příjemné materiály. Vybírejte si vždy přírodní materiály, nebo jen s minimální příměsí syntetiky. Zaměřte se hlavně na kvalitní spodní prádlo, nejvhodnější jsou pánské bavlněné trenýrky a bavlněné dámské kalhotky. Bavlna je příjemná v přímém styku s kůží, dá se pohodlně prát, nezpůsobuje ekzémy a je vhodná i pro alergiky a pro lidi s citlivou kůží.

 

Dopřejte si profesionální péči

Jednou za čas se nebojte navštívit kosmetický salon a nechat si kůži ošetřit speciálními přípravky a přístroji. V současné době existuje velké množství nových technologií a kromě odumřelé kůže si můžete nechat odstranit například jizvy, nepříjemné výrůstky na kůži nebo dokonce pigmentové skvrny a podobně.

Nebojte se masáží

Jednou za měsíc si zajděte také na masáž. Na masáži si odpočinete, zregenerujete a užijete si chvilku jen sami pro sebe. O tělo je potřeba pečovat, pokud se o něj staráte, myslete na to, že vždy děláte něco pro své zdraví. Kromě obyčejné nebo třeba aroma masáže můžete vyzkoušet i lymfodrenáž, a to buď ruční, nebo přístrojovou. I tento způsob péče o tělo je přínosný a jeho účinky se brzy projeví. Rozproudíte tak lymfu a vaše tělo se bude lépe čistit a organismus fungovat tak, jak má.

 

Pohodlí na prvním místě

V každém případě vždy dbejte na pohodlí. Ať už si vybíráte nové oblečení nebo nové spodní prádlo. Nikdy by vás nemělo nic tlačit, neměli byste mít ze spodního prádla otlaky ani jiné nepříjemné odřeniny a podobně. Dámské a pánské spodní prádlo by vás mělo chránit, být šetrné k vaší kůži a v ideálním případě byste ani neměli vědět, že jej máte na sobě. Při jeho výběru buďte pečliví a nebojte se do sebe investovat. A pokud vám spodní prádlo padne, nebojte si jej objednat raději rovnou víc a mít tak vždy jeho dostatek.