Vrásky kolem očí – jak jejich vznik oddálit?

0

Snad každá žena usiluje o to, aby měla pleť bez vrásek. Neváhá investovat horentní sumy do krémů, kosmetických ošetření i různých drobných zákroků. Často však zapomíná věnovat důkladnou péči oblasti kolem očí. Přitom právě tady je kůže nejtenčí a nejnáchylnější a vrásky se zde tvoří nejrychleji. Jak jejich vznik co nejvíc oddálit?

Nezanedbávejte péči

Krásná pleť rovná se čistá pleť, proto svoji pokožku důkladně a šetrně odličujte. Vězte, že i zbytky řasenky mohou napáchat nemalé škody. Investujte do speciálních, ideálně dvoufázových přípravků, které jsou určené právě pro oblast očního okolí. Pleť rozhodně nedrhněte, ale při odstraňování šminek postupujte velice jemnými krouživými pohyby. Po odlíčení nezapomeňte použít také oční krém, který na rozdíl od toho pleťového obsahuje účinné látky zmírňující otoky, váčky pod očima či tmavé kruhy. Do pleti ho jemně vklepávejte od vnitřního koutku ven, zabráníte tak vzniku vrásek, a zároveň oční okolí příjemně promasírujete.

Nepodceňujte význam brýlí

Nejen v létě, ale i po zbytek roku by měly sluneční brýle tvořit povinnou součást výbavy. Nejedná se totiž jen o módní doplněk, který zpestří váš outfit, ale fungují především jako ochrana zraku před nebezpečným slunečním zářením. Zároveň zabraňují mžourání očí před ostrým sluncem a působí tak proti mimickým vráskám. Za rýhy a prohlubně může také slábnoucí zrak. Popřemýšlejte proto, jestli už není čas na dioptrické brýle. Správnou korekcí navíc předejte i nepříjemným bolestem hlavy nebo slzení očí. Měření zraku dnes můžete absolvovat ve specializovaných optikách, které disponují vzdělanými odborníky i profesionálními přístroji.

Dodržujete pitný režim

Hydratace je pro krásu pleti klíčová. Na suché pokožce se totiž zvýrazní i nenápadné vrásky. Dejte proto pleti napít, a to jak zvenčí, tak zevnitř. Dodržujte pitný režim, holdujte především obyčejné čisté vodě, ovocným a zeleninovým šťávám či neslazeným bylinným a zeleným čajům, které obsahují významné antioxidanty. Ty neutralizují volné radikály a tím zlepšují celkový stav pokožky, pleť vypadá lépe a je mnohem odolnější. Tak uberte si jednoduše pár let!