Vybavte dětem zahradu nejen na prázdniny
4 mins read

Vybavte dětem zahradu nejen na prázdniny

Konec školního roku je očekáván dětmi s radostí a potěšením, ale většina dospělých se ho spíše obává. Majitelé zahrad z řad rodičů i prarodičů pak s obavami sledují své pěstitelské úspěchy a přemýšlí, jak je ochránit předtím, než ratolesti dorazí na prázdniny. Skvělé řešení je dětské hřiště, které si děti okamžitě oblíbí.

Dětské hřiště si sami postavíte a dětem udělá radost. Když ho dobře umístíte do dostatečné vzdálenosti od záhonů a stromů, ochráníte i svou úrodu. Využít kousek zahrady a na ní mít vlastní hřiště je výhodou pro malé i velké. Děti jsou venku a přitom v bezpečí vašeho pozemku a vy je tak máte stále pod dozorem. Může se stát, že se časem dětí sejde více, protože hřiště je atrakcí i pro děti sousedů a kamarádů není nikdy dost. Při výběru místa k umístění hřiště tak přemýšlejte i nad tím, kudy se k němu bude chodit a zvolte místo, kam bude bezpečný přístup i ve více lidech a při běhu. Rozhodně nepočítejte s tím, že děti budou způsobně a pomalu chodit po chodníčku, který jim určíte.

Ti nejmenší spíše než prolézačky a skluzavky ocení pískoviště plné báboviček a lopatiček s kyblíčky. Aby byl písek v něm stále čistý, je lepší pořídit na pískoviště kryt, který ho ochrání před nečistotami, návštěvami domácích mazlíčků i deštěm. Pískoviště si vyberte podle možností a velikosti vaší zahrady, ale i s ohledem na jeho budoucí umístěný. Na volném prostranství dejte přednost těm se stříškou, které vás i dítě ochrání před prudkým sluncem.

Větší děti už ale budou vyžadovat něco více zajímavého, než je pískoviště, a ocení právě různé prolézačky, skluzavky a provazové prvky. Kromě pohybu na čerstvém vzduchu děti při hře zapojí i svoji fantazii. Budu osvobozovat zakletou princeznu, dobývat hrad nebo vyhrávat nad pirátskou lodí. Právě pro jejich bezpečný pohyb v zápalu hry vybírejte hřiště s ohledem na kvalitu materiálu i zpracování. Velmi kvalitní a bezpečné sestavy pro dětská hřiště najdete na www.vladeko.cz , jejichž sestavy jsou certifikované a vysoce odolné venkovním vlivům. Dřevěná konstrukce díky tlakové impregnaci odolá nejen dešti a větru, ale i sněhu a tak nemusíte na zimu vše demontovat a uklízet, naopak lze hřiště na zahradě nechat a děti pro něj jistě najdou využití i v mrazivých dnech. Samotnou montáž bez problémů zvládnete svépomocí, spojovací materiál je dodáván spolu s hřištěm. Moduly a sestavy mezi sebou můžete kombinovat a propojovat a tak je lepší dopředu počítat s poněkud větším prostorem, aby byla možnost na přání dětí hřiště rozšířit. Za ochranu záhonů i stromů to jistě stojí.