Vybíráte stůl? Proč zvolit ten z masivu?
2 min. čtení

Vybíráte stůl? Proč zvolit ten z masivu?

Není stůl, jako stůl. Přestože má základní díl nábytkové soustavy poměrně jasná kriteria, jako je praktičnost, funkčnost a užitkovost, v obchodem najdeme tisíce typů a vzorů z nejrůznějších materiálů. Jak vybrat ten správný?

V první řadě je třeba si ujasnit, co od stolu čekáme. Klasika v podobě stolní desky a čtyř nohou může posloužit jako stůl jídelní, společenský, ale i konferenční. Estetický dojem tvoří stoly designově inovativní, na jedné noze nebo v kombinaci materiálů, jako je kov, sklo, minerály či tvrzený plast. Z hlediska kvality dominují stoly z masivu, respektive stoly ze dřeva.

 

Masiv je nezničitelný

Léty ověřená praxe hovoří jasně, stůl z masivu je nejlepší volbou pro všechny, kteří chtějí praktický kus nábytku, který se neokouká, splní všechna očekávání na funkčnost a zároveň vás přežije. Je praktiky nezničitelný a vyniká mechanickými vlastnostmi. Je naprostým přežitkem, že masiv je těžkopádný a neohrabaný, dnešní stoly z masivu odpovídají normám a kriteriím moderních stylů.

Masivní jídelní stůl se velmi dobře hodí do kuchyně, ale i do obývacího pokoje nebo pracovny. Stůl dokáže posloužit k původní gastronomické funkci, stejně jako se z něho rychle stane místo, u něhož se schází celá rodina. Stůl je odjakživa středobodem každé domácnosti a nikdy tomu nebude jinak.

 

Přirozená harmonie

Proč vybrat jídelní stůl masiv? Dřevo je přírodní materiál a vypadá naprosto přirozeně. Budete se tak cítit příjemně v dokonalé harmonii s okolní přírodou. Masiv je odolný a jeho údržba je snadná. Když budete svůj masivní jídelní stůl v pravidelně a dobře ošetřovat, vydrží vám celý život. Jídelní stůl masiv je funkční, robustní a nadčasový. Nikdy se vám neomrzí a bude „in“ i za řadu let díky své osobitosti.

Vybírat lze z více než sedmdesáti vzorových typů, přičemž se výrobce nebrání ani práci na zakázku. V kurzu je klasika – pracovní deska + čtyři nohy v kombinaci dřevo a kov, vyšší level v designu pak představují konstrukce v předloze písmena „V“ nebo „Z“, která se hodí do funkcionalisticky a minimalisticky laděných interiérů.