Vyzkoušejte oblíbené čajové dezerty
2 min. čtení

Vyzkoušejte oblíbené čajové dezerty

Chcete potěšit své hosty a připravit jim neobvyklý dezert? Vsaďte na čaj, jako hlavní ingredienci při přípravě chutných dezertů. Inspirujte se oblíbenými dezerty a využijte je nejen pro své kolegy, ale také jako překvapení pro přátele nebo rodinu.

Čajový chessecake

Připravujete často chessecake a máte už svůj oblíbený recept? Většinou se jedná o spodní vrstvu, která se skládá z másla a drcených sušenek. Nahoru je pak možné přidat mascarpone, tvaroh, ale také pomazánkové máslo nebo oblíbený sýr Philadelphia. Na vrstvu sušenek, která se nechá alespoň deset minut zapéct v troubě nebo se pouze zchladí v lednici, se následně přidává krém.

Zkuste do něj kromě cukru a vyšlehané smetany přidat také zelený čaj. Vyberte si oblíbený čaj Matcha. Budou stačit 3 polévkové lžíce. Překvapí vás nejen lahodná chuť, příval energie, ale také krásný zelený vzhled jemného krému.

Čajové kuličky

Milovníky čaje potěší také rychlý a snadný dezert, který můžete vytvořit i jako dárek pro blízké. Budete potřebovat 100 g změklého másla, 65 g moučkového cukru, 80 g sušeného mléka a jedna polévková lžíce Matcha čaje.

Veškeré suroviny smíchejte dohromady a vypracujte z nich kompaktní těsto. Následně si těsto rozdělte na menší, ideální stejné kousky a tvořte z nich kuličky. Ty můžete obalit v mletých oříšcích, kokosu nebo kakau.

Sušenky s čajem

Skvělým dezertem, který můžete podávat k horké čokoládě nebo třeba oblíbené kávě z kapslí, jsou i sušenky s čajem. Postup je jednoduchý. V míse smíchejte 2 lžíce zeleného čaje, přidejte 2 celá vejce, 80 g mletého cukru a hrnek hladké mouky.

Přidejte 100 g másla, špetku soli a můžete dát i mleté ořechy. Těsto zpracujte a nechte chvíli odpočinout v lednici. Poté rozválejte a vykrajujte tvary sušenek. Pečte na pečícím papíře, zhruba 10 minut na 180° C.

Vyzkoušejte tyto čajové dezerty, které vám nezaberou moc času při přípravě a své hosty pohostíte originální a novou pochoutkou. Těšte se na objevování nových chutí a směle pošlete tyto recepty dál.