Zažijte romantické letní večery na historické chalupě Šípková
2 min. čtení

Zažijte romantické letní večery na historické chalupě Šípková

Svoji dovolenou obvykle dělíme na dvě části. V té první chceme objevovat, bavit se a zkoušet nové věci. No a v té druhé toužíme po odpočinku a relaxaci v podlí a luxusu. Potřebujeme proto kvalitní zázemí, odkud můžeme všechny své výlety do okolí podnikat. A chalupa Šípková u krkonošského střediska Černý Důl vám právě takové zázemí dokáže poskytnout.

Letní večery v horách patří bezpochyby k těm nejkrásnějším zážitkům z neopakovatelné dovolené. Jejich lenošivá romantika ale ještě více vynikne, spojíme-li ji se vzpomínkami na krásné doby dávno minulé. Přesně takové spojení dokázal skvěle vytvořit Martin Roubal ve svých chalupách posazených do samého srdce Krkonoš. Stojí tu hned čtyři a nás nejvíce zaujala právě chalupa Šípková.

Jedinečné místo pro vaši letní dovolenou

Chalupu Šípková poznáte už na dálku podle jasně červených rámů oken, zářících do daleka. Mají proč. Právě z nich se naskýtá krásný výhled do okolí. Celá chalupa svým vzhledem věrně napodobuje zdobnou architekturu podkrkonoší minulého století.

Vstup do jejích útrob vám však doslova vyrazí dech. Ze všeho nejdřív si všimnete věrných replik historického nábytku, kuchyně vybavené autentickými kachlovými kamny nebo dobové pípy, ze které teče jen to nejlahodnější pivo. Vzápětí si začnete vnímat i drobností – především jedinečného klimatu roubenku, vydechovaného přírodním dřevem a jeho silicemi.

Možná to nevíte, ale dřevo je přirozeně antistatický a hypoalergenní materiál – nevíří prach, dokáže regulovat vzdušnou vlhkost a ze vzduchu odstraňuje nežádoucí pachy i chemické látky. Pokud máte doma astmatika nebo alergika, bude pro něj dovolená v roubence ideálním odpočinkem.

Odepřeny vám ale nebudou ani výdobytky moderní doby. V chalupě Šípková si můžete užít báječnou večerní relaxaci v moderně zařízené koupelně nebo v romantické dřevěné vaně v podkroví, připravit si něco dobrého na venkovním grilu nebo se o své zážitky podělit s rodinou a přáteli prostřednictvím vysokorychlostní Wi-Fi. Vaše dovolená na chalupě Šípková v Krkonoších bude zkrátka a dobře rozhodně nezapomenutelná.