Zlatem inflaci navzdory
2 min. čtení

Zlatem inflaci navzdory

Spotřebitelské ceny podle informací serveru kurzy.cz jen v dubnu tohoto roku (ve srovnání s březnem) stouply o 0,5 %. Meziroční nárůst je pak o 3,1 %, což je o 0,8 % více než březnu. To pro nikoho nejsou dobré zprávy. Nejenom pro běžné občany, ale také investory. Velké i malé.

Spousta lidí si proto pokládá otázku, zda je vůbec možné se inflaci bránit. Dobrou zprávou je, že ano. Vhodným investováním, a to do komodit, které si buď dlouhodobě drží stálou cenu, nebo lze do budoucna počítat s jejím navýšením. Jednou z nich jsou například nemovitosti. Ideálně nezatížené vysokou hypotékou. Dům, byt i pozemek v horizontu několika let prodáte za vyšší cenu, než za jakou je dnes pořídíte.

Vsaďte na investiční zlato!

Problémem je, že investiční nemovitosti bohužel vyžadují úspory ve výši několika milionů korun, a ty ne každý má. Jaké kroky tedy mají učinit ti, kteří mohou investovat „pouhé“ statisíce? Těm doporučujeme zaměřit pozornost na investiční zlato. To je nejenom oproštěné od DPH, ale především si dlouhodobě udržuje svou stálou cenu. Inflaci navzdory.

Zlaté slitky a mince

Zlaté slitky a mince nejvyšší ryzosti jsou k sehnání například v unikátním zlatnictví sídlícím v pražském Obecním domě. To provozuje renomovaný, a tudíž důvěryhodný dodavatel a prodejce investičního zlata (Zlate-mince.cz), který již osmnáctým rokem zlato prodává nejenom korporátním, ale i malým investorům z řad fyzických osob. A vy máte jedinečnou šanci jejich řady rozšířit.

Seznamte se s nabídkou trhu

Co pro to musíte udělat? V první řadě se na stránkách zlate-mince.cz seznamte s aktuální cenou zlata (momentálně jednu unci pořídíte za necelých 40 tisíc korun) a srovnejte ji s nabídkou konkurenčních firem. Do vyhledávače zadejte pojem investiční zlato a jednotlivé nabídky si porovnejte.

Nechte si poradit

A pak se rozhodněte, v jaké formě zlato nakoupíte. Dáte přednost zlatým slitkům, nebo spíše mincím? V případě jakýchkoliv nejasností doporučujeme obrátit se na odborníky třeba právě z pražského Obecného domu, kteří vám jistě ochotně poradí.