Zničí kojení váš krásný dekolt?
3 mins read

Zničí kojení váš krásný dekolt?

Mnoho žen se obává během doby těhotenství a kojení o stav svého poprsí. I když je mateřství nejkrásnějším obdobím života, není nutné, abyste si díky němu později připadala méně atraktivní a žádoucí. Jen musíte svým ňadrům věnovat pozornost hned od začátku.

 

První měsíce těhotenství – první změny

Mezi nejrozšířenější pověry o kojení patří ta o vytahaných a povislých prsech. Některé ženy se domnívají, že pokud kojit nebudou, budou jejich prsa stále krásná a pevná. Ale tak to není. K prvním změnám prsní tkáně dochází už v prvním trimestru těhotenství. Prsa se zvětšují, dvorce mění barvu a jsou citlivé na dotek. Pokud už v tomto období nebude vaše prsa podepírat kvalitní podprsenka, zapláčete nad výsledkem.

Pokud se už začínáte lekat strašáků v podobě strií, nesahejte po první kosmetice, která vám padne pod ruku. Pokožka prsů je totiž velmi citlivá a krémy určené pro ošetřování celého těla by ji mohly zbytečně podráždit.

e4de320d23ef2405872d0cc5d6ac723a

 

Jedna kojící podprsenka nestačí

Pokud si myslíte, že po porodu koupíte jednu nebo dvě kojící podprsenky a ty budete používat, dokud svého drobečka zcela neodstavíte, tak vás nejspíš zklameme. Nákup první kojící podprsenky by měl probíhat cca 6-8 týdnů před porodem. Už tehdy totiž může z prsních bradavek vytékat mlezivo a s rozepínacími košíčky bude vkládaní vatových tampónků snadnější. Navíc budete mít čas si na novou podprsenku zvyknout. Počítejte s tím, že po porodu se ještě prsa nalijí mlékem, proto volte velikost zhruba o číslo větší.

Další nákup kojící podprsenky zařaďte na dobu po šestinedělí. Tehdy se už velikost vašich prsů víceméně ustálí a vy tedy můžete vybírat podprsenku přímo „na tělo,“ aniž by někde odstávala nebo naopak tlačila. Vybírejte jen kvalitní spodní prádlo. Během kojení totiž dochází k poklesů prsů vlivem tvorby velkého množství mléka. Jakmile je mléko vypito nebo odsáto, prs se opět trochu zvedne. Při obou těchto pohybech je prsní tkáň extrémně namáháte, a pokud jí nedodáte kvalitní podporu, pověstným „psím uším“ se zkrátka nevyhnete. Myslete na svůj dekolt a investujte do kvalitní kkvalitní kojící podprsenky. Širokou nabídku naleznete například v e-shopu www.daniela-pradlo.cz.