Kurzy angličtiny pro děti. Podle čeho vybírat jazykovou školu?
3 mins read

Kurzy angličtiny pro děti. Podle čeho vybírat jazykovou školu?

Co se vám vybaví, když se řekne angličtina pro děti? Zkostnatělá školská výuka? Třída plná dětí sedících v lavicích a vyplňujících nezáživná cvičení? A co kdybychom Vám řekli, že to jde i jinak?

Moderní metody výuky cizích jazyků, se kterými se bezpečně setkáte v každé lepší jazykové škole, se s těmi starými nedají srovnat. Malé skupinky, zapojení multimédií, hraní her nebo zaměřenost primárně na mluvení. To jsou některé z hlavních znaků jazykových kurzů pro děti 21. století.

Sháníte-li kurz angličtiny pro své dítě, měli byste se zaměřit především na několik základních charakteristik. Na rozdíl od jazykových kurzů pro dospělé platí, že se ne vždy vyplácí sázet na pouhé renomé jazykové školy. Velké jazykové školy, které znáte z reklam, se totiž často zaměřují primárně na kurzy pro dospělé či firemní kurzy a kurzy pro děti vedou pouze jako doplňkovou činnost. V takovém případě se dá očekávat, že nebudou disponovat takovým vybavením a zázemím pro děti, jaké byste očekávali.

Lepší bývá vybírat mezi menšími školami, které se na výuku dětí specializují. Ty poznáte na první pohled. Jejich webové prezentace bývají veselé a barevné, jejich Facebookové stránky plné videí pro děti a jejich učebny naplněné edukativními hrami, hračkami, obrázkovými kartami a vyzdobeny obrázky.

Rozdíl zpravidla poznáte i na lektorech. Lektoři těchto specializovaných škol procházejí metodickými školeními zaměřenými na práci s dětmi, velmi často studují nebo mají vystudované učitelství pro mateřské nebo základní školy a obecně zaujímají k výuce odlišný, hravější přístup než lektoři, kteří jsou zvyklí pracovat se staršími studenty. A to je zcela zásadní. Ne každý, kdo chce vyučovat angličtinu pro děti, si totiž uvědomuje, jak náročná disciplína to je.

Chcete tedy, aby vaše dítko jednoho dne mluvilo plynně anglicky? Zadejte si do Googlu „angličtina pro děti“ a prostudujte si nabídky specializovaných jazykových škol. A nezapomeňte, i domácí procvičování je důležité. U těch nejmenších vám k němu postačí edukativní videa, jako třeba ta od Wattsenglish. U starších dětí to pak mohou být e-learningové systémy, které poskytuje například Cambridge ke svým učebnicím, a další nástroje.