4 důvody, proč pít filtrovanou vodu

0

Voda je nezbytnou podmínkou pro přežití člověka. Dospělý jedinec by jí měl denně vypít okolo dvou litrů. Doplní nejen ztracené tekutiny, ale i důležité minerály a stopové prvky. Navíc se v ní nenachází žádné kalorie, a tak je pro pokrytí pitného režimu doslova ideální. Namísto balených vod z obchodu si doma natočte kohoutkovou. Pokud ji přefiltrujete, zabijete hned několik much jednou ranou.

 

Větší kvalita

Voda v České republice patří k nejkvalitnějším na světě, pravidelně se kontroluje zdravotnickými i hygienickými organizacemi, jestli splňuje všechny stanovené normy. I přesto se v ní však mohou vyskytovat nežádoucí látky, jako jsou třeba těžké kovy. Vodní filtry si s nimi ale dokážou poradit, odstraní i mechanické nečistoty, které ani nemusí být vidět. Pitím takto upravené vody daleko méně zatěžujete svůj organismus a přispíváte k jeho celkovému zdraví i k vyšší energii.

 

Lepší chuť

Filtry čistí vodu od chloru, který se sice používá jako dezinfekční prostředek, avšak se negativně podepisuje na chuti i „vůni“ životadárné tekutiny. Přefiltrovaná voda chutná mnohem lépe, ba co víc, rozdíl poznáte a na vlastní jazyk pocítíte i na hotových pokrmech a nápojích, jako je káva nebo čaj. Budou chutnat daleko intenzivněji a plněji.

 

Finanční úspora

Balená voda představuje nezanedbatelnou položku každého rodinného rozpočtu. Přejdete-li na filtrovanou, můžete tak ušetřit klidně tisíce korun. Pořízení filtru na vodu nepředstavuje žádnou extrémně nákladnou záležitost, obzvlášť když uvážíme jeho poměrně dlouhou životnost.

 

Pohodlí

V neposlední řadě musíme zmínit také komfort, který získáte. Odpadne vám tahání těžkých balíků z obchodu, ušetříte si námahu i čas, nebudete muset neustále hlídat, jestli vám náhodou nedochází zásoby. Vodu budete mít kdykoli k dispozici, stačí jednoduše jen otočit kohoutkem.Způsobů, jak ji filtrovat, existuje hned několik. K sehnání jsou filtry na vodu pod dřez, k jejichž instalaci bude lepší zavolat odborníka,i ty, které se montují přímo na vodovodní baterii, což hravě zvládnete sami. Tak dopřejte si pohodlně a každý den vodu jako ze studánky!