4 tipy jak mít produktivnější ráno

Už jste někdy šli spát s přesvědčením, že ráno brzy vstanete a stihnete všechny úkoly, které jste si naplánovali? Chtěli byste brzy vstávat a jít si zaběhat nebo začít práci brzy, ale málokdy se vám to podaří? Pak si přečtěte naše dnešní 4 rady, jak na to, aby se vám vstávalo lépe a byli jste produktivnější.

 

1. Pište si

Čeká vás příští den spousta úkolů, ale nejste si jistí, zda zvládnete vstát natolik brzy, abyste je všechny stihli? Pak si je všechny přehledně napište pod sebe tak, jak si je postupně přejete splnit, a odškrtávejte si je. To, co je napsáno, pro vás podvědomě bude mít větší váhu a odškrtávání úkolů a blížení se cíli ve vás vzbudí velmi uspokojující pocit.

 

2. Nerozptylujte se

Máte ve zvyku vypnout budík, ale ještě hodinu strávit v posteli brouzdáním po sociálních sítích? Dejte si tuto činnost až „za odměnu po práci“. Na sociálních sítích ve většině případů strávíme čas čtením nepodstatných a pro náš život nedůležitých věcí, proto si ranní energii raději vybijte v práci a odpočinek u surfování po internetu nechte až na odpoledne po hotové práci.

 

3. Naučte si říkat ne

Nenechte se zlákat každou pauzou na kávu nebo svačinu, kterou vám kolegové v práci navrhnou. Odpočívat můžete až po splnění alespoň části úkolů. Nebuďte proto slabí v rozhodování a vašim kolegům příště řekněte jasné ne. Možná budete překvapeni, kolik toho stihnete navíc.

4. Kupte si pořádný budík

Pokud byste rádi vstávali brzy, avšak zamezili pokušení lenošit ráno v posteli s telefonem, pořiďte si kvalitní budík. Vybrat si můžete například budík s teploměrem a zvuky přírody Orava BD-500, který vás probudí příjemnými zvuky, jako byste leželi uprostřed rozkvetlé louky. Budík navíc dokáže svítit sedmi LED barvami a ukáže vám i teplotu v místnosti. Mezi další funkce budíku Orava se řadí zobrazení data, času, dne v týdnu, buzení různými zvuky, režim snooze, nastavitelným intervalem zdřímnutí nebo buzení 6-ti různými zvuky přírody. Nastavit si můžete i režim časovače či kontrolovat teplotu v místnosti od 0 do 50 stupňů. Provoz na baterie. Provozní napětí je 4,5 V (budete potřebovat 3 x 1,5 V baterie velikosti AAA). Na displeji budíku Orava BD-500 se zobrazuje čas v 12- nebo 24-hodinovém režimu, datum, den v týdnu a aktuální okolní teplota.

Líbí se vám budík se zvuky přírody? Může být váš na www.orava.cz.