5 tipů, jak vybrat dárek
3 mins read

5 tipů, jak vybrat dárek

Snad každý z nás se někdy ocitl v nepříjemné situaci, kdy dostal dárek, který nebyl zrovna podle jeho vkusu. Ať už jste obdrželi svetr s jelenem nebo jste pod stromečkem objevili další podobné skvosty, radostí do stropu jste zřejmě neskákali. Možná jste nasadili „profesionální“ výraz a slušně poděkovali, i když vám bylo dopředu jasné, že dárek skončí někde hluboko na dně skříně. Avšak, co když se na druhé straně ocitnete vy? Poradíme vám, co dělat, aby se tak nestalo a trapným situacím jste se vyhnuli.

 

Neutrácejte příliš

Peníze nehrají žádnou roli v tom, jestli se dárek bude líbit či nikoli. Radost se totiž dá udělat i maličkostí. I když si můžete dovolit pořídit luxusnější věci, nedělejte to. Obdarovaného byste totiž mohli zbytečně uvést do rozpaků.

 

Vybírejte s předstihem

Nakupování určitě nenechávejte na poslední chvíli. Ve shonu a stresu většinou žádný netradiční dárek neseženete, takže skončíte u dárkového koše, který bývá takovým nouzovým řešením. Navíc je velice neosobní, takže dotyčný bude mít pocit, že jste ho jednoduše odbyli.

 

Uvažujte racionálně

Dárek vždy vybíráte pro konkrétního člověka, proto si musíte odpovědět na základní otázky: o koho se jedná a při jaké příležitosti ho obdarováváte. Vyhněte se dárkům, které si žádají závažné rozhodnutí toho, komu je věnujete. Typickým příkladem jsou zvířata. Pes nebo kočka totiž dovedou život obrátit naruby, vyžadují spoustu péče a času, kterého nemá každý nazbyt.

Poraďte si sami

Neptejte se těch, které obdarováváte, co chtějí. Nejen, že byste se tak ochudili o překvapený obličej, ale vypadalo by to, jako když ho obdarováváte z povinnosti. Pokud vám na dotyčném záleží, přece si dáte s výběrem toho pravého kousku záležet, budete přemýšlet, dumat. Zkuste být originální a na něco přijďte sami. Obzvlášť, když se jedná o vaše blízké a vybíráte dárky pro kamarády, pak jistě víte, co mají rádi a co by jim mohlo udělat radost.

 

Zapojte humor

Ze všeho nejhůře se vybírají dárky pro muže. Většinou nic nechtějí a to, po čem jejich srdce touží – nový automobil nebo motorka – si většinou nemůžete dovolit. Pánové nejsou zrovna sentimentální bytosti, kteří by si libovali ve vzpomínkách, takže vlastnoručně vyrobenými fotoalby je s největší pravděpodobností neoslníte. Ani klasické „měkké dárky“ příliš neocení, výjimkou jsou jen vtipné oblečení, třeba vtipná trička s originálními nápisy. Podobné legrácky muži přímo milují!