4 tipy jak zařídit jeden dětský pokoj pro dvě děti

Tlačí vás doma místo, nechtějí vaše děti spát každé samo v pokoji nebo se rozhodujete z jakéhokoliv jiného důvodu, že budete pro děti zařizovat společný pokoj? Jak dětský pokoj vybavit tak, aby byly obě děti spokojené, aby měly vše, co potřebují a o nic se nehádaly? Čtěte dál a dozvíte se 4 tipy na to, jak si se společným dětským pokojíčkem poradit.

 

1. Vše krát dva

Jestliže zařizujete pokoj pro malé děti, není problém do pokoje umístit veškeré zařízení pro oba dva. Do vybavení určitě zařaďte psací stůl, postel, židli, police, kontejnery na učebnice i hračky a skříňku. To vše, samozřejmě, krát dva. Velkou šatní skříň mohou mít děti společnou. Dejte dětem pocit, že mají svůj koutek, ve kterém mohou odpočívat a dělat si co si zamanou.

 

2. Dětská patrová postel

Pokud vás limitují rozměry pokoje, můžete místo dvou klasických postelí využít dětské patrové postele, která v sobě má zakomponované i psací stoly nebo hrací zónu. Vhodnou variantou je i zasunovací lůžko, které ušetří mnoho místa. Pod patrovou postel se dá navíc vsunout velký šuplík nebo plastové kontejnery na všechny nezbytnosti. Pokud volíte dvě samostatné postele, je výhodné je sestavit do písmene L.

 

3. Osobní prostor pro každého

I když mají děti pokoj společný, je nutné každému z nich dopřát zvláštní prostor pro jejich kreativitu. Ztrátou soukromí mohou trpět u společného pokoje především starší děti, a právě kvůli tomu již od začátku přemýšlejte, jak každému z dětí vyjít vstříc. Pokud budou mít každý svůj dětský nábytek, vytvoříte u dětí dojem, že mají dostatek místa jen pro sebe.

4. Úložné prostory

Některé děti mají mnohem více věcí, než jejich rodiče. Oblečení na každou sezonu, učebnice, hračky, knihy a další nezbytnosti je nutné někam uložit. Určitě dětem do dětského pokoje pořiďte šatní skříň. Pokud na ni není dostatek místa, vyřešit to může dětská komoda nebo menší skříňka pro každého z nich. Skvělým řešením jsou i dětské postele se spodním úložným prostorem, police nebo regály, sahající až ke stropu pro maximální využití prostoru, nebo plastové kontejnery, které můžete stohovat do sebe.