Bengálská kočka: pes v těle kočky?
3 min. čtení

Bengálská kočka: pes v těle kočky?

Je zcela odlišná než jiná plemena. Možná jiná není a pouze se významně odlišuje od svého druhu. Bengálské kočky jsou totiž naprosto intuitivní zvířata, která boří jakékoliv mýty o tom, co kočka má či nemá ráda. Například bengálské kočky doslova milují vodu a tráví v ní dost času. Metafora, zda to náhodou není pes v kočičím těle není jen náhodná-projevy těchto koček totiž nemají klasické mňoukání, ale spíše psí štěkání, nemají totiž pravděpodobně plně vyvinuté hlasivky. Nižší hlasové projevy má například i Britská modrá kočka.

 

Tichá, ale budete o ní vědět

Díky své přednosti, že nemňouká, ale spíše štěká je naprosto tiché plemeno, o kterém z tohoto pohledu nebudete vědět. Na druhou stranu, co jí v tichosti schází, to v aktivitě maximálně vynahrazuje. Bengálská kočka je velice aktivní plemeno, které pokud chvilku nic nedělají, začnou přemýšlet nad tím, jakou neplechu udělají. Rozhodně s nimi tedy nemůžete počítat na mazlení, nebo spaní v posteli-to tyto čtyřnohá zlatíčka rozhodně nechtějí. Pokud to přeci jen zkusíte a na noc si je vezmete do pokoje, věřte, že se nevyspíte a rozdivočelou Bengálku chytit je takřka nemožné. Proto není toto plemeno vhodné k lidem, kteří chtějí mazlivou a klidnou kočku.

Poslouchá jako pes?

Na rozdíl od psa má bengálská kočka svůj vlastní rozum a pokud nechce, zkrátka svého majitele ignoruje a jde si po svých. Na druhou stranu na ní dobře fungují úplatky – tedy metoda učení něco za něco. Lze si tak tuto kočku vycvičit na základní povely, posléze při dávce trpělivosti klidně i složitější. Jeden z nejrozšířenějších povelů je následování svého pána na procházce. Pokud ale chcete, aby vás Bengálka poslouchala, bude za to, krom pamlsků, ještě něco chtít. A to je volnost a plnou pozornost. Jednoduše řečeno, je to kočka, které byste měli v nejlepším případě věnovat co nejvíce svého času. Dostatečně se vám za to odmění.

 

Základní péči ocení

Bengálské kočky jsou aktivní a vše si rády dělají samy. Měly by mít ale dostatek prostoru a hraček k tomu svou vysokou energii vybít. Dobré jsou především hračky, které vydávají nějaké zvuky nebo jsou dobře pohyblivé. Širokou nabídku najdete na www.mujmazlik.cz.