Bugaboo: Z malé firmy vyrostl nejznámější výrobce kočárků a letos slaví 20 let

0

Proslulá nizozemská značka kočárků Bugaboo v letošním roce oslavuje úctyhodných dvacet let existence. Zakladatelem společnosti se stal Max Barenbrug, jemuž se legendární nápad Bugaboo zrodil v hlavě při psaní diplomové práce, v rámci které měl navrhnout sportovní kočárek s chytrými a praktickými vychytávkami. Pravděpodobně zpočátku ani netušil, že naprosto změní pohled na mobilitu, ovšem během dvaceti let vyrostl z původně malé značky Bugaboo přední výrobce kočárků, které se neustále vyvíjejí.

 

V roce 1994 se zrodil nápad na kočárky Bugaboo

Barenbrug vytvořil unikátní koncept všestranného kočárku, přičemž společně s Eduardem Zanenem si nechal nápad patentovat. O dva roky později měli ambiciózní podnikatelé všechny podklady pro to, aby mohli oslovit výrobce kočárků, nicméně nakonec nenašli žádného, který by se pustil do výroby jejich revolučního konceptu. Barenbrug se Zanenem se tedy rozhodli pustit do výroby sami. Výsledkem jejich práce se měl stát novátorský kočárek s kompaktním skládáním, pozicí dvou kol, otočnou sedačkou a přehazovací rukojetí. Přesně to se dvojici podařilo a kočárky Bugaboo si tyto vlastnosti udržují dodnes.

 

První model pro širokou veřejnost spatřil světlo světa v roce 1999

Barenbrug a Zanen se v následujících letech pustili do vylepšování kočárku. Důraz kladli zejména na pohodlí a bezpečnost, a proto úplně první model, který si mohla zakoupit široká veřejnost, spatřil světlo světa až v roce 1999. Kočárek se jmenoval Bugaboo Classic.

Vývoj kočárků však pokračoval, Bugaboo Classic byl vylepšen o nové odpružení, a vznikl tak Bugaboo Frog. Zlomový byl pro společnost rok 2005, kdy se do rodiny přidaly hned dva modely, a to Bugaboo Gecko a Bugaboo Cameleon. Druhá zmíněná verze je plně vybavená, zatímco Gecko je osekaná verze.

Postupně přicházely další a další kočárky Bugaboo. Stále jsou v popředí především díky svému propracovanému designu, modernímu vzhledu a funkčnosti. Jestliže si chcete koupit některý z kočárků Bugaboo, určitě navštivte internetový obchod, případně kamennou prodejnu Mybabystore. Jedná se o dlouholetého specializovaného prodejce Bugaboo na českém trhu. Prodejnu najdete v Praze 9.