České přezůvky jako fenomén
3 mins read

České přezůvky jako fenomén

Prázdniny se blíží ke svému cíli, a tak mnoho rodičů stojí před nelehkým úkolem vybavit své dítě do školy. Kromě školních aktovek, penálů nebo pastelek budou v hledáčku nákupů i přezůvky. Někteří rodiče volí lehkou volnočasovou obuv a crocsy, jiní vsadí na staré dobré papuče.

Sféra dětské domácí obuvi se dělí do několika oblastí. Každá z nich má svá specifika a je jen na samotném nositeli, s kterým typem přezůvek se bude cítit ve své kůži. Sázkou na jistotu budou dětské papuče na gumičku. Chodily v nich naše babičky, maminky a chodí v nich i naše děti. Jsou stálicí na trhu s českou obuví. Z velké nabídky designových kombinací si vybere rozhodně každý. Zaručují stabilní a pohodlnou pochůzku po dlouhé školní měsíce.

Cenově dostupnější variantou bývají dětské papuče šněrovací. Jsou dostupné už od nejmenších velikostí a splňují veškeré předpoklady na kvalitní dětskou obuv. Jejich základních devízou je pevné držení chodidla v ose s kotníkem, čímž se minimalizuje riziko možného špatného našlápnutí nebo vyvrknutí nohy při vrtkavém pohybu.

 

Papuče pro malé i větší

Pakliže není dítě v samostatném obouvání nejzručnější, oplatí se investovat do papučků, lidově řečeno na lepky. Dětské papuče na suchý zip jsou vhodné pro všechny děti, nevyjímaje ty nejmenší, které již ovládají stabilní chůzi. Přezůvky tohoto typu milují maminky i děti. Jsou oblíbené pro snadnou manipulaci a osvědčí se u i dětí s vyšším nártem. Suchý zip respektuje individuální možnosti každé dětské nožky.

Pro děti mířící do mateřinek jsou optimální dětské papuče na přezku. Kombinují všechny dostupné výhody, jako je pevné uchycené kolem kotníku, čímž dochází k fixaci nohy a přizpůsobení se velikosti v oblasti nártu. Krytá gumová špička je bonusem k dokonalému střihu a přispěje k maximálnímu pohodlí a bezpečnosti.

Textilní přezůvková obuv je v českých luzích a hájích fenoménem, který se dědí z generace na generaci. Přezůvky vyžadují nejen školní instituce, ale zvyklost užívat papuče je rutinní záležitostí i ve většině domácností.