Chystáte se začít sportovat? Tak se na to hezky oblečte!
4 min. čtení

Chystáte se začít sportovat? Tak se na to hezky oblečte!

Zapomeňte na to, že plavková sezóna je za rohem a vy už se v topmodelku proměnit nestihnete. Sport není jenom o formování pěkné postavy – pomáhá vyčistit hlavu, zbavit se negativního myšlenek a nabít se dobrou náladou. A právě hezké počasí nám počátek sportovního návyku může usnadnit.

Přelom jara a léta je skvělou příležitostí k tomu, abychom začaly sportovat. Možností je totiž mnoho – můžete se pustit do procházek, joggingu, jízdy na kole, ale třeba i venkovních lekcí jógy a aerobiku, kterých bývají plné parky.

Vyberte si, která aktivita vás nejvíc láká, a vůbec nepřemýšlejte nad tím, jestli je vhodná pro hubnutí víc nebo míň. Vyberte si takovou, která vás bude bavit a nabíjet. A aby vaše snaha ze začátku na něčem hned neztroskotala, pořádně se na to vybavte.

 

Do lesa i do tělocvičny, funkční triko je základ

Víte, co nejvíce sráží sebevědomí většiny žen, co začínají se cvičením? Propocené koláče v podpaží a na dekoltu. Věnujte proto speciální pozornost výběru materiálu, ze kterého bude vaše sportovní tričko nebo tílko vyrobené. Ze hry je proto bavlna, materiál musí dobře odvádět pot a rychle schnout. Lepší volbou jsou tedy savá trička z polyesteru, která vydrží suchá po celou dobu. Dejte také pozor na výběr správné velikosti. Sportovní top by vám neměl být příliš těsný, ale ani volný, aby se vám při sportu nekrabatil ani nevyhrnoval.

 

Podprsenka, která drží

Bez sportovní podprsenky ani ránu! Pokud vám totiž při joggingu budou nepříjemně poskakovat ňadra a při józe budete kontrolovat, co vám kde vykukuje nebo nevykukuje, nikdy si sport neužijete. Udělejte si čas a investujte do kvalitní podprsenky, která vám bude sedět jak přikovaná, ale nebude vás škrtit. Sportovní podprsenky se dělí nejen dle velikostí, ale dle stupně zátěže. Právě na jogging tak budete potřebovat větší zátěž než třeba na jógu.

 

Kraťasy, tříčtvrťáky nebo legíny?

Další otázkou, kterou mnoho dam řeší, do čeho se obléct od pasu dolů?  Záleží jen na vás! Někomu jsou nejpříjemnější dlouhé legíny, někdo nedá ani ránu bez krátkých kraťasů. A pro jiné jsou zase ideální tříčtvrťáky. Ať už se rozhodnete pro to či ono, hlavně pamatujte na to, že vám sportovní kalhoty musí být pohodlné, nesmí vás škrtit v pase ani nikdy jinde, posouvat se ani padat. Kalhoty by měly být spíše elastické, z prodyšných materiálů. Zpotit se můžete i na spodní polovině těla.

 

Boty, flašku na pití a pěkný účes

Pokud se nechystáte na sport, ve kterém cvičíte bosa, pořiďte si také kvalitní obuv. Prodejci obuvi nabízí specializované boty prakticky na jakýkoliv typ sportu, takže se nemusíte bát, že pohodlné tenisky nenajdete. Pak už vám nic nebrání vydat se vstříc nové sportovní aktivitě – už zbývá snad jen vymyslet, jak si zaplést vlasy tak, aby nepřekážely a účes zároveň vypadal pěkně.