Co znamená holistické krmivo?
2 min. čtení

Co znamená holistické krmivo?

Suchých krmiv pro psy je na trhu mnoho značek a odlišují se kvalitou, surovinami i tím, co dalšího obsahují. V posledních letech se často setkáváme také s označením holistické krmivo. Co to znamená a čím je pro našeho psa výhodné?

Může se zdát, že filozofie a psí granule toho nemají moc společného, ale opak je pravdou. Právě holistický přístup je vlastně filozofický přístup k životu i sobě samému, zaměřený na prevenci v otázce zdraví a případných nemocí. Zjednodušeně řečeno, zdravotním problémům by se mělo předcházet a ne je řešit až ve chvíli, kdy nastanou. A právě tento přístup aplikují někteří výrobci na granule pro psy. Jejich složení je nastavené tak, aby pes dostal nejen kvalitní stravu, ale také něco navíc, co pomáhá jeho zdraví a chrání jeho organismus. U holistických krmiv to bývají nejčastěji přidané bylinky nebo ovoce, které pomáhají při krmení zlepšit kvalitu srsti, zvýšit imunitu nebo mají dobrý vliv na zažívání a trávení a tím předchází zbytečným problémům.

Italská firma Farmina vyrábí holistické granule oblíbené značky Natural & Delicious. Základem pro jejich výrobu je kvalitní maso bez obsahu antibiotik, hormonů a konzervantů, které se zpracovává ihned po porážce. Podle složení a příchuti najdete v N&D granulích maso jehněčí, kuřecí, z divokých prasat nebo ryb. Maso je pak doplněno o borůvky, granátové jablko, dýni a mnoho dalších  druhů ovoce, zeleniny a bylinek. Máte tak jistotu, že dáváte svému psovi to nejlepší a navíc s přidanou hodnotou prevence zdravotních problémů. Z mnoha typů krmiv N&D si podle plemene, zátěže nebo věku zvolíte právě ty granule, které budou vašemu psovi perfektně vyhovovat. Nejen o psích krmivech, ale i různé tipy na společnou zábavu a mnoho dalších informací najdete na portálu Infopes, který je určený pro všechny chovatele a majitele chlupatých mazlíčků.