Získejte z ovoce maximum
3 mins read

Získejte z ovoce maximum

Aniž bychom nad tím přemýšleli, s příchodem jara začneme vyhledávat ovoce a zeleninu mnohem více než v zimě. Je to přirozené a také v obchodech je mnohem větší nabídka a tak si můžeme dopřát vitamíny i ve formě ovocných šťáv.

Samozřejmě že můžeme koupit ovocnou šťávu už hotovou, v plastové krabici nebo lahvi a s trvanlivostí několik měsíců. Možná bude hezky barevná a chuťově vynikající, ale určitě bude kromě ovoce obsahovat i nějaké konzervanty a barviva. Kupované šťávy můžeme brát jako náhradní řešení právě na zimu, kdy je ovoce málo, je drahé a chuťově nijak zajímavé. Jakmile však zima skončí a na pultech obchodů se začnou objevovat různé druhy a za přiměřené ceny, je lepší si ovocnou šťávu připravit doma čerstvou. K tomu je ideálním pomocníkem odšťavňovač, do kterého ovoce nakrájené na kousky vložíme a získáme výbornou ovocnou šťávu. Můžeme si tak namixovat džus podle své chuti přidáním různých druhů ovoce a zeleniny nebo si udělat jen šťávu z jednoho druhu, třeba oblíbených pomerančů. Na trhu je mnoho různých přístrojů, liší se designem i zpracováním a především výkonem.

To hlavní, na co je potřeba si při výběru dát pozor, totiž není vzhled a to, zda nám bude vybraný pomocník ladit s kachličkami v kuchyni. I to je pochopitelně důležité, ale design by nás měl zajímat až na druhém místě. Na tom prvním jsou technické parametry a způsob, jakým se z ovoce šťáva dostane. Potřebujeme především výkon, díky kterému získáme z ovoce co nejvíce šťávy a co nejméně odpadu. Oproti běžným odšťavňovačům má mnohem větší výtěžnost šťávy z ovoce nebo zeleniny šnekový odšťavňovač OS-149 a to díky preciznímu způsobu odšťavňování za nízkých otáček. To umožňuje získat i maximum vitamínů, minerálů a především chuti. Praktické jsou i dvě nádoby o objemu 900 ml, z nichž jedna je na šťávu a druhá na zbytkovou dřeň, nemusíte tak hledat po kuchyni vhodné misky nebo hrníčky a přidělávat si práci. Jednoduše stisknete tlačítko a za chvíli už si můžete vy i vaše rodina pochutnat na čerstvé ovocné šťávě přesně tak, jak ji máte rádi. S těmi kupovanými se nedá srovnávat a vy máte skvělou možnost, jak si užít vynikající chuť a ještě do svého těla dostat tolik potřebné vitamíny.