V létě je zahrada dětí, postavte jim hřiště

0

S prvními slunečními paprsky se na zahrady u domů i u chat a chalup vrací život. Nejen ten přirozený, kdy se opět ukážou všechna zvířata, ptáci i hmyz, ale také ten zahradnický a rodinný.

Venku trávíme čas rádi, sluneční paprsky nám zlepšují náladu a působí pozitivně na naše zdraví. Mít možnost si na zahradě odpočinout a věnovat se svým koníčkům je velká výhod a tak se i snažíme mít to na zahradě hezké. Někdo dává přednost okrasným květinám, jiný využívá zahradu spíše pro vypěstování zeleniny a ovoce, všichni zahrádkáři si ale své práce cení a nejsou rádi, když by ji někdo ničil, byť neúmyslně. Pro děti je ale zahrada jedno velké hřiště a v zápalu hry nezkoumají, zda právě proběhli bylinkovým záhonem nebo kopli míč doprostřed čerstvě založené skalky. Zkrátka, názory dospělých a dětí na využití zahrady jsou trochu odlišné a je proto dobré s tím počítat. Děti mohou mít vymezený prostor pro hru, kde nebudou nijak škodit a dospělí si mohou v poklidu sázet a opečovávat své úspěchy. Ideálním místem je dětské hřiště, které jim na zahradě můžete postavit a máte jistotu, že se veškeré hry i zlobení bude odehrávat tam.

Mít na své zahradě hřiště má i jiné výhody než jen ochranu záhonů s růžemi a vysazenou mrkví. Děti jdou pod dozorem, nemusíte se o ně bát a navíc vlastní hřiště většinou přiláká i děti od sousedů a o dostatek zábavy pro vaše ratolesti je tak postaráno. Děti mají velkou fantazii a tak nemusíte stavět hřiště, které bude konkurovat velikostí i vybavením tomu městskému. Základní sestava s pískovištěm a skluzavkou, kterou najdete na www.vladeko.cz bude pro děti zajímavá sama o sobě, pokud ale budete chtít, můžete jim dokoupit další moduly a hřiště rozšířit podle svých možností a představ. Sestavení zvládnete svépomocí, jednotlivé moduly jsou připravené ke smontování a všechen potřebný materiál je již součástí balení. Pak už stačí jen vypustit děti a občas je pro svůj klid zkontrolovat, můžete se ale věnovat své zahradě bez obav z toho, že vám do pivoněk přistane míč a vodní bitva poničí fasádu. Užívejte si práci na zahradě v klidu a malí pomocníci se třeba i přidají.