Co oblékat miminkům v létě?
2 min. čtení

Co oblékat miminkům v létě?

Budete mít miminko v létě a ptáte se, co mu obléknout? Aby mu nebylo horko, ale aby ho zase neofouklo? Tady je potřeba vzít v úvahu, zda se miminko narodí v květnu nebo naopak v srpnu. S miminkem narozeným v květnu budete již během léta chodit ven, ale miminko narozené v srpnu bude během šestinedělí spíše doma a ven se dostanete koncem září, začátkem října. A to už zase takové teplo být nemusí. Nicméně, pokud vybíráte letní kojenecké oblečení pro ta nejmenší miminka, vsaďte na kvalitní, savý a příjemný materiál, tedy 100 %-ní bavlnu nebo ještě lépe biobavlnu. To se samozřejmě týká zejména spodní vrstvy, která těsně přiléhá k pokožce miminka. Svetříky a nejrůznější fusaky mohou být samozřejmě i z umělých materiálů. Ty zase miminkům zajistí potřebný tepelný komfort, a přitom je neomezují v pohybu.

 

Co v těch největších vedrech?

Poslední dobou se stává, že převládají teploty nad 30 °C i několik týdnů po sobě. Když se prohřeje celý dům, ani u vás doma to nebude o moc lepší. Větrání vám moc nepomůže, ale můžete do oken pověsit mokré plíny či prostěradla. Je opravdu důležité dávat pozor, aby se malé miminko nepřehřálo. V těchto vedrech doporučujeme oblékat pouze do body s krátkým rukávem nebo i bez rukávů. Pokud vyrážíte ven, nebo dáváte miminko spinkat na zahradu, dejte mu ten nejlehčí bavlněný overálek. Pravidelně miminko kontrolujte. Aby se nepřehřálo, ale aby se ani nepodchladilo. Většina pediatrů radí hlídat teplotu nosíku. Ve velkých vedrech mají miminka také zvýšenou potřebu tekutin, budou proto možná vyžadovat častější kojení. Mějte pro ně pochopení, i vy sami máte v horku větší žízeň.

Kvalitní oblečení pro miminka můžete zakoupit z pohodlí domova například přes e-shop Propopelku.cz, kde naleznete vše od bodýček přes overálky až po čepičky a ponožtičky.