Dekorace pro radost
3 min. čtení

Dekorace pro radost

Radost je součástí naší smysluplné existence. Bez ní si nemůžeme vychutnat život, jak se patří. Radost bychom si měli dělat každý den – zkrátka jen tak pro radost. A především chceme-li mít šťastné domovy, měli bychom si i do bytu nějakou tu drobnost, která potěší, pořídit. Nejlépe to vyřešíme vhodným bytovým doplňkem či dekorací. Jaké budou ty nejpřesnější? Pojďme si vybrat.

 

Pro zklidnění mysli

Ideální dekorace do bytu jsou takové, které jsou okrasné a zároveň uklidňující. Doma se pak cítíme naprosto v bezpečí. Pohodu nám nejvíce navodí světlo a vůně. Není nic krásnějšího a nic více uklidňujícího. Zkuste si vychutnat trochu toho klidu s aromalampou, kterou si doplníte čajovou svíčkou a vonným olejem. Příjemně se vám bude odpočívat také s romantickými či originálními svíčkami. Klid vaší mysli vám navodí jistě i milá soška anděla. Tedy kdo má rád dekorace v podobě originálních figurek, má vyhráno. Zvonkohra se také může stát zajímavou dekorací vašeho bytu, která vám rozhodně nebude brnkat na nervy. Spíše naopak.

 

Pro potěchu duše

Co bezesporu potěší vaši duši, jsou obrazy. Obrazy na stěnu si pořiďte dle svého vkusu a fantazie, právě abyste se jimi mohli donekonečna kochat. Originálně působí například nástěnné hodiny či speciální fotorámečky pro více fotografií. Krásně doplní váš interiér také nějaká milá soška nebo figurka. Ta vám bude dělat radost pokaždé, když vejdete do místnosti, kde si ji vystavíte. Oblíbené jsou sošky koček. V tuto dobu jsou velmi módní také sošky sov.

 

Pro dokonalý byt

Dokonalé dekorace do bytu si musíte zvolit velmi dobře. Podle své nálady či vkusu si vyberte takový doplněk, který bude nejvíce korespondovat s vaším bytem i osobností. Ať už to bude stylové osvětlení, skleněné svícny či skleněné vázy nebo domácí vinotéka na víno, tak musí přesně doplnit ráz vašeho prostředí. Ale samozřejmě vše zmiňované může dokonale obohatit vaši domácnost. Záleží na tom, jakou podstatu bude mít váš interiér.

Pro klidný spánek

Orientální dekorace i talisman či dárkové zboží, to je lapač snů. Lapač snů se používá jako talisman zavěšený nad dětskou postelí, nebo v prostoru místnosti určené ke spánku, aby zachytával špatné sny a noční můry do své sítě. Dobré sny nechá lapač snů projít ke spícímu. S denním světlem se nakonec pochytané špatné sny a noční můry ze sítě lapače snů vytratí. Tato indiánská magie měla především ochraňovat spánek dětí a často je provázela až do dospělosti.

Poslední dobou se talisman lapač snů stal velmi populární po celém světě. Kupují ho nejen maminky pro své děti, ale často si lapač snů pořizují i profesionální řidiči, aby je ochránil před mikrospánkem a na odpočívadlech jim dopřál alespoň trochu kvalitního spánku.