Originální dárek pro teenagerku? Máme jasno – pořiďte Kigurumi!
3 min. čtení

Originální dárek pro teenagerku? Máme jasno – pořiďte Kigurumi!

Dospívání je náročné období v životě pro každého mladého člověka, ale i pro každého rodiče. Názory, styl i oblíbené věci a činnosti se u teenagera mění tak rychle, že občas každý rodič ztrácí přehled. Blíží se doba Vánoc a s ním opět každoroční dilema – čím potěším svého dospívajícího potomka? Pokud máte doma slečnu, je jasno – pořiďte Kigurumi!

 

Co to vlastně je?

Kigurumi, nebo zkráceně kigu, pochází z Japonska, kde doslova strhl mánii, která se rozšířila do celého světa. Název vznikl z japonského slova kiru (nosit) a nuigurumi (měkká hračka) a v podstatě se jedná o výzvu a odlišení se od všeobecně přijímaných společenských norem v oblékání. Je to snaha o potlačení módního diktátu, kterého se všem dostává od módních řetězců, celebrit, ale i vzdělávacích institucí a pracovišť. Kigu klade důraz na originalitu a vyjádření osobnosti každého člověka, což jak všichni ví, je zejména formou oblékání. Tento trend se natolik ujal, že v současnosti je kigurumi nejenom stále populárnější, ale dokonce vznikly i konventy a festivaly, které milovníky a fanoušky tohoto oblékání spojují dohromady. Jak tedy vlastně kigu vypadá? Jsou to v podstatě plyšové dupačky pro dospělé se zvířecím motivem. Také by se daly nazvat měkkým a pohodlným overalem na spaní, po doma či na každodenní nošení kamkoliv. K dostání jsou různé varianty – panda, lemur, kráva, žirafa, tuleň, zebra, liška a mnoho jiných roztomilých a skvěle provedených zvířátek!

 

Jednorožci, kam se podíváš

Jestli existuje věc, kterou milují všechny slečny na světě, jsou to jednorožci! A co teprve, když je jednorožec součástí originálního a trendy kousku oblečení! Kigurumi s jednorožci prostě musí potěšit každou teenagerku. Není to však to jediné, co můžete pořídit. Kigu totiž inspirovalo, co se týče originality, i jiné kousky oblečení než jenom overaly – a to např. roztomilé jednorožčí mikiny! Jsou stejně krásné, měkké a pohodlné jako kigu, akorát méně extravagantní. To stejné platí i o županech s jednorožci či špercích s touto tématikou. Ve škole každá slečna jistě zazáří s jedinečným jednorožčím batohem, který je nejenom úžasný, ale také praktický. A pro každodenní dojíždění do školy či občasné cestování se může hodit i měkoučký cestovní polštář s jednorožcem!