Detoxikace není jen o módním trendu
3 min. čtení

Detoxikace není jen o módním trendu

O detoxikaci těla se v posledních letech hodně mluví, ale i přesto si mnoho z nás pod tímto pojmem představí drastickou hladovku o chlebu a vodě. K tomu, abyste se cítili lépe, ale stačí jen pár malých změn a vašemu tělu se uleví.

 

Odpočinek i strava

Odlehčení jídelníčku a detoxikace organismu je cesta k tomu, jak se zbavit únavy a cítit se lépe. Přes léto máme většinou hodně aktivit, užíváme si dovolenou a dlouhé večery a zapomínáme tak trochu odpočívat. Máme totiž pocit, že odpočíváme už jen tím, že máme volno, ale tak to není. Jíme nepravidelně a spíše večer, protože přes den je často velké horko. Velmi často grilujeme a opékáme maso, popíjíme alkohol a sladké limonády a třeba i málo spíme. To vše má za následek únavu až vyčerpání, špatnou náladu a zažívací problémy, což nám zbytečně kazí léto a volný čas. Zkuste tak popřemýšlet i v létě nad tím, co a kdy jíst, zařaďte více ovoce a zeleniny a především jezte pravidelně. Na cesty si připravte svačinu s sebou a nesmiřte se s řešením, že na benzínové pumpě si pak něco koupíte. Na gril dejte místo masa čerstvou rybu a servírujte ji se zeleninovým salátem. A nezapomínejte ani na pitný režim.

 

Voda je základ!

Ke snídani káva, na výletě si dáte k obědu malé pivo, s sebou v batohu máte energetický nápoj a večer si nalijete sladkou limonádu. Možná jste toho za den vypili dost, ale ne zrovna vše bylo vhodné. Vzpomeňte si, že voda je základ a pijte pokud možno co nejvíce čisté vody, nebo ji ochuťte ovocem a bylinkami. Voda je pro detoxikaci organismu opravdu nutná, pomáhá vyplavovat škodlivé látky z těla a také má vliv na stav pleti. I v cizím prostředí vám dobrou pitnou vodu bez škodlivin zajistí filtrační konvice Orava, která se díky svému úzkému tvaru vejde i do dveří ledničky. Vždy tak máte k dispozici čerstvou čistou vodu bez obsahu prvků těžkých kovů, ale se zachovanými minerály a skvělou chutí. Uhlíkový filtr zachytí částice a mikroorganismy a snižuje tvrdost vody, takže filtrovaná voda je vhodná pro kojence i těhotné ženy. LCD kalendář vás navíc upozorní, když bude potřeba filtr vyměnit, a tak si můžete bez zbytečných starostí vychutnávat vodu podle potřeby.

Sami na sobě uvidíte rozdíl, když svému tělu dopřejete lehký detox a dostatek vody. Budete mít více energie, lepší pleť a také stále úsměv na rtech.