Detoxikace u dětí: jak správně postupovat?
5 min. čtení

Detoxikace u dětí: jak správně postupovat?

Zahlcení organismu toxiny není výsadou pouze dospělého člověka. I malé dětské tělo je prostřednictvím okolního prostředí, stravy nebo nevhodného životního stylu převzatého od rodičů vystaveno řadě cizorodých látek, které mohou následně způsobovat mnoho zdravotních komplikací. Proto pokud vám zdraví vašeho dítěte není lhostejné, dopřejte mu restart v podobě jarního detoxu.

Toxinům, látkám nepříznivě ovlivňující lidský organismus, je naše tělo vystavováno dennodenně, aniž bychom si to plně uvědomovali. Hlavním zdrojem je přitom naše okolní životní prostředí – voda, kterou pijeme, a smog či jinak znečištěné ovzduší. Mezi další vlivy lze zařadit nevhodnou stravu chudou na vlákninu či naopak konzumace nadměrného množství mléčných výrobků nebo potravin obsahující přemíru barviv, konzervantů, cukrů a jiných aditiv. Přidáme-li k tomu nedostatek pohybu a stres, vystavujeme sami sebe velkému množství negativních vlivů způsobujících intoxikaci organismu. Toxinům však nejsou vystavováni pouze dospělí, obdobně jsou na tom také děti, které navíc kvůli slabému imunitnímu systému mohou snášet zahlcení organismu toxiny podstatně hůře.

 

Jak detoxikace pomáhá?

Detoxikaci lze jinými slovy označit jako očistnou kúru, kdy určitými postupy, změnou životosprávy nebo úpravou jídelníčku docílíme právě očistění organismu od nežádoucích toxinů. Vhodné je detoxikaci provádět 2x ročně – na jaře, kdy se toxiny hromadí během zimy zejména nevhodnou stravou, a na podzim, kdy tělo po létě zbavujeme nastřádané toxické zátěže, abychom před chladným obdobím řádně zrestartovali naši obranyschopnost. U dětí navíc správně provedená detoxikace nepředstavuje pouze očistu těla, je také vhodným nástrojem pro prevenci proti nachlazení a dalším nemocem.

 

Řízená očista pro novorozence i starší děti

Nutno podotknout, že v každém těle k jakési autodetoxikaci pravidelně dochází, vlivem nadměrné zátěže však mohou tyto automatické procesy selhat. A právě v tomto okamžiku se jako pomoc nejvíce nabízí řízená detoxikace, která napomáhá ke snižování obsahu toxinů v těle a zamezuje jejich následnému hromadění. Aby však měla očista pozitivní výsledek, je záhodno obrátit se na odborníka, který doporučí vhodnou alternativu, průběh i případné očistné preparáty. Řízenou detoxikaci pod vedením odborníka můžete i s dětmi vyzkoušet v některém z center metody C.I.C., kde na základě zcela bezbolestného vyšetření vyhodnotí příslušný terapeut výši toxické zátěže a navrhne individuální očistu složenou z bylinných přípravků Joalis přímo na míru.

Pro detoxikaci novorozenců a batolat jsou určeny produkty na olejové bázi z řady Bambi Oily, které kromě očisty přinášejí výhodu i v podobě regenerace a zvláčnění pokožky. Užívání totiž neprobíhá klasickou formou vkládání preparátu do úst, ale vtírám oleje do dětské pokožky. Samotná dávka oleje závisí na velikosti ošetřované kůže, u novorozenců se doporučuje aplikovat přípravek na celé tělo, kojencům se nanáší pouze na určité partie jako je hrudník nebo břicho. Pro děti od tří let jsou kromě olejů určeny sirupové komplexy, které lze užívat i v rámci prevence bez předešlé konzultace. Preparáty totiž nesou označení, z jejichž názvů je patrné, k čemu je přípravek vhodné použít. Kromě prevence pomáhají sirupy od značky Joalis ulevit při alergiích, je však nutné jejich včasné nasazení ještě před začátkem samotných obtíží.

 

Jediný správný postup detoxikace neexistuje

Jelikož každý organismus nefunguje úplně totožně, je i výše toxické zátěže u různých jedinců rozdílná. Přestože je princip očisty prakticky vždy stejný, pro správně provedenou komplexní očistu však nelze určit jediný univerzální návod. Proto je velice důležité obrátit se na odborníka a nepouštět se do očistných kúr na vlastní pěst. Tím nejenže předejdete zklamání z neúspěchu, ale také případným zdravotním komplikacím, které můžete sobě nebo svému dítěti neodbornou detoxikací přivodit.