Dětský pokoj, který roste s dítětem, oživí barevné detaily

0

Připravit v předškolním věku pokojíček tak, aby bez úhony a jen s drobnými úpravami sloužil dalších 10-15 let není nic jednoduchého. Pokojíček by měl být především místem, kde se dítě cítí příjemně, to ale neznamená, že musíme beze zbytku splnit každé jeho přání. Vždyť kdo by chtěl každý třetí rok kupovat jinak zbarvený nábytek nebo měnit barvu všech textilií jen proto, že se malá princezna najednou zbláznila do oranžové barvy nebo nového filmového hrdiny?

Neutrální barvy nemusí být nudné

Základem pokojíčku, který nebudete muset nijak složitě upravovat jsou neutrální barvy. Použijte je na stěny a nábytek, vždy samozřejmě k přihlédnutím k preferencím dítěte nebo dětí. Nejhůře se vybírají barvy v situaci, kdy místnost obývají děti různého pohlaví. Vhodným kompromisním řešením jsou neutrální pastelové barvy jako například žlutá, béžová nebo zelená. Celkový dojem ale mohou velmi vylepšit vhodně zvolené detaily například v podobě samolepících dekorací.

Každé dítě by mělo mít v pokojíčku svůj kout, který si může vyzdobit podle svého vkusu. Dekorace do dětského pokoje s oblíbenými pohádkovými hrdiny budou jistě tou správnou volbou pro předškolní slečnu i dospívajícího mladíka. Rozesmáté mimoně, křehké víly z dílny Disney nebo neohrožené Avengers ale doporučujeme nakupovat výhradně v ověřených obchodech, jako například Fototapeta.cz. Jen tak si můžete být jistí, že všechny dekorační prvky mají potřebné bezpečnostní certifikáty a nejsou pro zdraví vašich dětí nebezpečné.

Praktické i vkusné dekorace

V e-shopu Fototapeta.cz jistě využijete především praktické vyhledávání a třídění produktů. Můžete vybírat (nejen) dekorace do dětského pokoje podle materiálu, motivu nebo druhu výrobku. Kromě samolepících prvků jsou k dostání i praktické věšáky, zrcátka, jmenovky, bordury či nástěnné metry. Rodiče malých nepořádníků pak určitě ocení praktické úložné boxy s oblíbenými pohádkovými hrdiny, do kterých bude dítě jistě své hračky uklízet samo a dobrovolně. Problémy s usínáním zase mohou vyřešit svítí dekorace, které dodají dítěti pocit klidu a bezpečí.

A pokud se dítě příští rok zamiluje do jiných filmových hrdinů, není problém obrázky bez poškození zdi sejmout a nahradit je jinými. Díky příjemně nastaveným cenám to vaše peněženka skoro nepocítí.