Dopřejte si za všech okolností teplo domova
2 mins read

Dopřejte si za všech okolností teplo domova

Teplo domova je jedním z hlavních předpokladů spokojeného života. Nejen v zimních měsících je ale náročné jej udržet. Podívejte se na několik šikovných vychytávek, které potěší každého, kdo je aspoň trochu zimomřivý.

Pociťování tepla je poměrně subjektivní záležitostí. Záleží na věku, pohlaví i fyzických dispozicích. Proto může být někdy náročné se v jedné domácnosti shodnout na ideální teplotě. Obecně platí, že pokojová teplota by se měla pohybovat okolo 20 °C, ale jak ji přesně určit? Tento problém vám pomůže vyřešit bezkontaktní infračervený digitální teploměr. Ten navíc využijete nejen k měření přesné teploty objektů, ale také k měření teploty těla.

Pro přesný odhad vývoje počasí a venkovních teplot se nemusíte spoléhat na nepřesné předpovědi počasí. Stačí si pořídit přenosnou meteorologickou stanici s bezdrátovým senzorem. Díky ní krom vývoje teplot zjistíte i hodnotu vlhkosti vzduchu, datum, čas a funguje i jako budík.

Pokud ale už vaše ústřední topení nestíhá zajišťovat požadovaný tepelný komfort v domácnosti, je na čase povolat přímotopy. Na trhu je nepřeberné množství různých typů, takže si určitě vyberete ten, který velikostí, výkonem i spotřebou vyhovuje vašim specifickým potřebám. Podívejte se na nabídku elektrických ohřívačů a radiátorů značky Orava.

Přímotop využijete i k vysušení rukavic a ponožek mokrých od sněhu nebo jako dodatečné vytápění na chatě.

A všichni jistě dají za pravdu tvrzení, že není nic nepříjemnějšího než trpět zimou ve spánku. Tělo si neodpočne, a tím se zvyšuje vysoké riziko onemocnění. Pokud jsou vaši blízcí citliví na zimu a nemohou se kvůli tomu ani pořádně vyspat, obdarujte je elektrickou topnou přikrývka s regulací teploty EB-199 B. 5 úrovní ohřevu a nastavitelný časový spínač jim umožní mít opět krásné sny. Po odpojení ovladače deku bez problémů vyperete v pračce.

Možností, jak vyzrát nad zimou, je nespočet, tak se nevzdávejte a náležitě se vybavte.