Dřevo má své místo v každé ložnici
2 min. čtení

Dřevo má své místo v každé ložnici

Je to evergreen, který si bytoví designéři zkrátka nemohou vynachválit. Strohé a studené interiéry s dominancí umělých materiálů jsou tak vždy IN pouze na krátkou dobu, aby je posléze přírodní prvky opět vytlačily. A jaké jsou aktuální „dřevěné trendy“ pro náš interiér?

Velkou výhodou dřeva v našich domovech je jeho univerzální využití. Elegantní šuplíková komoda se vzhledem sukovitého dubu se uplatní v minimalistickém, ale i retro nebo vintage interiéru. Budou jí totiž slušet jakékoliv doplňky a nebude se bránit usazení na libovolnou podlahou krytinu. A totéž lze říci o všech dřevěných prvcích, jež nás každodenně obklopují.

Dřevo a zase dřevo, jaké to bude tentokrát?

Aktuálním bytovým trendům vévodí zejména originální vzhled dubu, ořechu, buku nebo nejnovějšího objevu – jasanu. Z exotických dřevin jde zase o teak nebo bambus, který lze díky přirozené odolnosti proti vlhkosti použít třeba i v koupelně. Trendem je přirozené zbarvení s co nejvíce zvýrazněnou texturou dřeva, jež nám umožňuje těšit se z jeho krásy se vším všudy.

Ale nemusíte se bát, pokud se vám líbí třeba bílá komoda do ložnice, klidně si ji pořiďte. Můžete jí pak dodat trendy vzhled třeba dřevěnou lampičkou nebo masivním rámem s rodinnou fotografií. Zvláště v ložnici je totiž dřevo obzvláště ceněné. Působí na naši psychiku, takže se podvědomě cítíme bezpečně a lépe se při spánku uvolníme. Větší plochy dřeva (např. masivní nábytek) pak pomáhají v místnosti vytvářet příjemné mikroklima, protože dokáží přirozeně nasávat nebo vypouštět vlhkost. A také krásně voní.

Už víte, jakby měla vypadat vaše vysněná dřevěná komoda nebo stůl? Množství inspirace najdete na www.dona-shop.cz. Nábytek v mnoha stylech a variacích, krátké dodací lhůty, množstevní slevy už od dvou kusů a přívětivé ceny se zázemím české firmy. Vyzkoušejte!