Habešská kočka vás pořádně prožene
3 min. čtení

Habešská kočka vás pořádně prožene

Kočky se dají dělit na ty, které jsou líné a ty, které jsou aktivní. Ale pokud se budeme bavit o habešském plemeni, musíme mluvit doslova o ďáblíkovi, který své majitele pořádně prožene, co mu síly budou stačit. Toto plemeno není nikterak temperamentní, ale spíše energií nabité. V tomto ohledu má mnoho společného s Bengálskou kočkou. V případě tohoto plemena ale nepočítejte s tím, že si kočka bude hrát sama. Habešské kočky jsou vysoce sociální zvířata, která vyhledávají jakýkoliv a nutno podotknout že i častý kontakt s člověkem.

 

Maximálně upravte byt

Kočky jsou buď zemní nebo stromové. V prvním případě se dá očekávat, že se kočka bude držet při zemi a v případě jakéhokoliv nebezpečí nebo pocitu strachu zaleze do úzkého prostoru, třeba krabice nebo za gauč. V případě druhém, kdy je kočka stromová, zase miluje výšky a před potencionálním nebezpečím utíká do výšin. Habešská kočka je ten druhý případ. Pokud je tedy budete mít čistě doma, myslete na to, že musíte vytvořit dostatek plošinek v různých výškách a v různých vzdálenostech od sebe, aby kočka mohla i v domácím prostředí kde chodit, jíst a spát. Počítejte tedy s tím, že více času bude ve výškách.

 

Je žárlivá?

To se přímo říct nedá. Pokud jsou v domácnosti jiné kočky či kocouři, tak je čistě na náhodě, zda si s nimi bude rozumět, nebo bude odtažitá a svým způsobem vlezlá ve vztahu ke svému majiteli. Habešské kočky totiž vyžadují kontakt se svým pánem v jakékoliv situaci, a pokud by se o něho měly dělit s jinou kočkou, nepřenesou to přes své srdce. Naštěstí jsou ale natolik inteligentní a mírumilovné, že v žádném případě nehrozí jakékoliv konfliktní situace mezi kočkami či mezi kočkami a majiteli. Dobře se přizpůsobují i dětem, před kterými ale často utíkají do výšek, kam na ně nemohou. Důležité je myslet na to, že jí do ničeho nesmíte nutit, když zkrátka něco dělat nechce, tak to dělat nebude a nehnete s ní.

 

Dávejte pozor na zoubky

Tyto kočky nejsou nikterak náročné a nevyžadují takřka žádnou péči. Pouze je důležité myslet na jejich zoubky, jsou totiž náchylné na tvorbu zubního kazu, následkem kterého mohou mít i závažnější zdravotní komplikace. Ale tento neduh se dá velice snadno vyřešit pomocí speciálních dobrůtek pro odstranění zubního kamene nebo jim pravidelně zoubky čistit či jim zkrátka dopřát dostatek hraček k okousávání. Vše potřebné naleznete na www.mujmazlik.cz.