Hračky pro malé hudební nadšence
2 mins read

Hračky pro malé hudební nadšence

Každé dítě je jiné, ale už od útlého věku mohou rodiče pozorovat, k čemu právě to jejich tíhne. Zda ho láká malování, opravy, tvoření, sport nebo hudba. Pokud má na něco talent, je správným krokem dítě podpořit a dát mu možnost se rozvíjet.

Hudbu mají rádi všichni. Rytmické tleskání nebo tiché ukolébavky provází pohybová cvičení maminek s dětmi už od miminka, stejně jako zkoušení různých nástrojů. Pro větší děti nadšené do hudby jsou pak skvělou hračkou klávesy s mikrofonem a židličkou, u kterých vydrží trávit mnoho času a skládat vlastní hudbu nebo třeba zpívat do přednastavených melodií. Klávesy nabízí kromě zvuků zvířat a množství zvukových efektů také funkci karaoke, což ocení právě malí zpěváci. Výhodou je i možnost nahrávání a přehrávání a tak si může malý umělec své vystoupení nahrát a o víkendu třeba pustit prarodičům.

Stejnou pozornost a nadšení u dětí vyvolá také bicí souprava, která obsahuje 5 bubnů a židličku. Rozvíjí hudební talent i motoriku, pomáhá se soustředit a vnímat hudbu i rytmus. S paličkami v ruce si vaše ratolest může představovat koncert na velkém pódiu nebo komorní atmosféru klubových vystoupení a s kamarády si hrát na kapelu. Pokud jste hudebně založená rodina a máte dětí více, můžete domů pořídit i třeba dětskou elektrickou kytaru a lásku k hudbě rozvíjet už odmalička.

Pro ty úplně nejmenší děti je tu hračka, která je milovaná všemi generacemi dětí a tak trochu zapovězená generacemi rodičů. Dětský xylofon v moderním provedení hraje melodii poté, co se dítě trefí kladívkem do míčku a ten spadne na klávesy. Pomáhá tak rozvíjet manuální zručnost, jemnou motoriku i vnímání dítěte a je tak vhodný pro děti už od jednoho roku. Hudební hračky obecně jsou velmi vhodné pro dítka všech věkových kategorií, protože je učí vnímat zvuky i jejich tóny, kombinovat je a také se soustředit a přemýšlet. Láska k hudbě navíc vydrží po celý život.