I móda pro nastávající maminky může být trendy!
3 mins read

I móda pro nastávající maminky může být trendy!

Obchody s těhotenským oblečením už dávno nepřetékají jen s pytlovitými modely velikosti XXXL, které automaticky počítají s tím, že každá nastávající maminka přibere stejně jako menší slon. Ano, s nějakými těmi kily navíc je potřeba počítat, ale moderní těhotenská móda to už umí mnohem lépe.

 

Těhotenské šortky

Zapomeňte na riflové lacláče, ty se vám možná budou hodit tak měsíc před porodem. Ale dokud je ještě vaše těhotenské bříško malé, můžete si dovolit ledacos, například šortky. Skvělé budou ty z prodyšné teplákoviny s gumou v pase. Později můžete přejít na opravdový těhotenský model se všitým těhotenským pásem, který nikde netlačí ani neodstává.

 

Plandavé topy

Pro topy áčkového střihu ani nemusíte do specializovaných obchodů, stačí si v těch běžných vybrat o něco větší velikost. Tenká ramínka topu totiž vyváží větší množství látky na břichu (které se díky tomu navíc pěkně schová). Dejte ovšem pozor na to, jak pod topem působí vaše prsa. S výběrem kvalitní kojící podprsenky se vyplatí začít ještě předtím, než si miminko přivezete z porodnice. Alespoň budete mít čas si na ni zvyknout a vyzkoušet si, ke kterým střihům oblečení se nejlépe hodí. Pokud chcete model, který vám bude perfektně sedět a zároven vám později umožní snodno nakojit své dě´tátko, určitě vám bude vyhovovat podprsenka kojící MK03 Gorsenia, která umí prsa skvělě podepřít, aniž by je kdekoliv utlačovala.

 

Dlouhý rukáv přijde vhod

V tričkách s dlouhým rukávem si možná připadáte jako neforemná almara, ale pokud přes něj přehodíte ještě riflovou bundičku, kterou navíc necháte vepředu rozepnutou, zvětšené bříško tím opticky vyvážíte. Aby byl efekt maximální, sázejte na jasné barvy nebo naopak na klasickou džínově modrou.

 

Šaty sluší každé ženě

U šatů pro těhotné ženy platí jedno pravidlo; těm do áčka se zásadně vyhněte. Budete působit opticky ještě „velrybovitěji“ než obvykle. A široké skládané sukně mají bohužel ten samý efekt. Vyberte si raději střih šatů, který je pod prsy přerušený a díky tomu odpoutá pozornost od vašich spodních partií. Bez dobře sedící kojící podprsenky se ovšem opět neobejdete. Navíc získáte komfort v podobě podepřených (a tudíž i méně bolestivých) prsů. Nikdy už nebudete mít tak krásný dekolt jako během těhotenství a kojení. Nebojte se ho ukázat.