Jak a kde pořídit výhodné cestovní pojištění pro celou rodinu?
2 min. čtení

Jak a kde pořídit výhodné cestovní pojištění pro celou rodinu?

Chystáte se vyrazit s vaší rodinkou za hranice České republiky? Potom vás určitě čeká velké plánování a balení. Každému je třeba zabalit plno věcí. Uhádnete, kterou věc budete mít všichni stejnou? Jistě správně odhadujete, že to bude cestovní pojištění. Na to nesmíte zapomenout nikdy! Poradíme vám, jak pojištění vyřídit rychle a s jistotou, že vás všechny pojistka na cestách skutečně ochrání.

Pojistné limity – lepší jsou vyšší

První věcí, která vás na pojištění musí zajímat, je výše léčebných výloh. Je třeba si uvědomit, že ceny za lékařské ošetření mohou jít až do milionových výšin. U léčebných výloh proto platí, že čím vyšší jsou, tím lépe pro vás. Běžně pojišťovny nabízí léčebné výlohy ve výši 3 000 000 Kč, ale za stejnou cenu je možné získat i pojištění s léčebnými výlohami 5 000 000 Kč. Nabídky si proto nejdříve srovnejte, ať neplatíte za nekvalitní pojistku. Pro jistotu si ještě přečtěte tyto dotazy k cestovnímu pojištění.

allik.cz_online_ergo_cz_01

Jasné podmínky

U pojistky si musíte dát velký pozor na jeho podmínky, které jasně definují, na jaké situace se vaše rodinné cestovní pojištění vztahuje. Součástí pojistky nemusí být pojištění úrazu. To se určitě vyplatí si sjednat, protože nikdy nevíte, co se na cestě přihodí. Zejména děti jsou neopatrné, stačí okamžik a úraz je na světě.

Tip: Jak vhodně nastavit úrazovou pojistku? Podívejte se na tento článek.

Vhodnou součástí cestovní pojistky je připojištění zavazadel a také pojištění odpovědnosti. V případě zavazadel je optimální výše pojistných limitů 30 000 Kč, u pojištění odpovědnosti je to 1 000 000 při odpovědnosti za škody na zdraví, 1 000 000 pro škody na majetku a 50 000 Kč za škody finanční.

Kde nejvýhodněji?

Doporučujeme sjednání cestovního pojištění online. Touto formou ušetříte nejen peníze, ale i čas. Navíc je možné pojištění sjednat třeba i několik hodin před cestou.