Jak vytvořit to pravé dětské království?

0

Dětský pokoj je místností, ve které by dítě mělo najít dostatečné zázemí. Sem se ubírá, pokud si chce odpočinout od okolního světa. A právě zde nachází tvůrčí inspiraci, hraje si, učí se nebo si čte. Jedná se o pokoj, kde si může dovolit být sám sebou, žít své sny, podněcovat vlastní fantazii a plánovat celý další život. Jak zařídit pokojíček, aby splnil veškeré funkční i estetické požadavky? Podstatné je, aby právě jeho majitel se zde cítil dobře, proto je obecně doporučováno k plánování dětského pokoje a nakupování nábytku přizvat samotné děti.

 

Základní vybavení

Mezi základní vybavení patří samozřejmě postel, či prostor k odpočinku, pracovní stůl s potřebnými poličkami a pohodlnou židlí a šatní skříně. V současné době nalezneme na trhu nábytek do dětského pokoje, který je veselý i praktický. Děti se velice rády obklopují oblíbenými postavičkami, proto lze zakoupit i dekory s motýlky, kytičkami, různými zvířátky, princeznou i formulí. Většinou je nábytek variabilní a umožňuje zařízení libovolně kombinovat.

 

Na co si dát při výběru pozor

Bohatá nabídka dává na výběr z několika variant a záleží jen na nás, zvolíme-li spíše ekonomické, levnější provedení, či dražší, luxusnější. Je třeba vzít v úvahu, že děti rostou. Některé komponenty nestárnou a bez problémů mohou být používány i po letech. Současně je nutné si přiznat, že malí obyvatelé většinou nábytek nijak nešetří a ten musí obstát i při jejich občasných zatěžkávacích zkouškách. Obecně lze tudíž konstatovat, že dětský nábytek by měl být kvalitní, v každém případě bezpečný a praktický. Ve skutečnosti to znamená, že by měl být dostatečně účelný, ale zároveň by by měl umožňovat snadné udržení pořádku. Pro předškoláky je ideální omyvatelný povrch, uzavíratelné komody a truhly na hračky a promyšlené šatní skříně, aby děti samy zvládly rychle a jednoduše vše uklidit.

Děti mají svůj vlastní svět a právě v dětském pokoji ho můžeme vytvořit i ve skutečnosti.