Jak zabavit děti, když venku prší
3 min. čtení

Jak zabavit děti, když venku prší

Blíží se prázdniny a spousta volného času našich ratolestí. Většina z nás nemá dovolenou na celé dva měsíce, a tak vysíláme potomky k babičkám a dědečkům, na dětské tábory a pobyty se zájmovými kroužky. A pak samozřejmě máme v plánu i společnou dovolenou, na které si odpočineme a nabereme síly. Jenže počasí se neřídí naší únavou a kombinace propršených dnů a nudících se dětí má k odpočinku daleko. A tak je potřeba se připravit i na variantu, že nám do dovolené zasáhne déšť.

Když neprší, můžeme čas trávit venku, na výletech, procházkách nebo u na zahradě u bazénu. V dešti se nám ale moc venku pobývat nechce, i když děti by se tomu jistě nebránily. Pokud jedeme na dovolenou někam, kde nás déšť donutí zůstat v pokoji nebo chatce bez velkých možností zábavy, musíme si poradit sami. Při balení na dovolenou je určitě dobré se na chvilku zastavit a popřemýšlet, čím v případě špatného počasí děti zabavíte. Karty a deskové hry jsou sázkou na jistotu, ale děti u nich nevydrží věčně. Samozřejmě by neměla chybět ani oblíbená knížka a tablet, protože tomu neodolá žádné dítě.

Společnou zábavu zajistí i puzzle, jehož skládání pohltí všechny rodinné příslušníky. Pro menší děti je vhodnější nějaké jednoduché, s dětským motivem a menším počtem dílků, aby je skládání bavilo. Variantou pro puzzle jsou různé hrady nebo třeba zámek pro víly, u kterých jsou kromě dílů z kartonu také figurky na hraní a hrací podložka.

Dítě si tak vlastně postaví svou hračku úplně od základu. Starší děti už bez problémů můžete trochu pozlobit těžšími modely, jako je třeba 3D puzzle, které se nestaví jen na ploše, ale opravdu jako trojrozměrný model. Tatínkům určitě udělají radost modely aut, se kterými deštivý den bez nudy zvládnou nejen děti, ale i oni. Vymyslet si pro autíčka speciální dráhu nebo udělat závody dokážete i na podlaze chatky v kempu, a venku si může pršet jak chce. Na www.elektro-produkt.cz můžete vybírat různé druhy hraček od autíček po módní imitace chlupatých mazlíčků nebo panenek pro holčičky a samozřejmě i dřevěné hračky pro nejmenší. Nuda na dovolenou určitě nepatří a vždy se najde způsob, jak si užít společně zábavu a spoustu legrace. I přesto si budeme přát, aby těch deštivých dnů bylo v létě co nejméně a my si mohli užít především zábavu venku.