Kdy je vhodné používat kartáč na vlasy a proč?
2 mins read

Kdy je vhodné používat kartáč na vlasy a proč?

Jestliže chcete mít krásné vlasy, nesmí vám záležet jen na tom, jakou vlasovou kosmetiku používáte. Kvalitu vlasů ovlivňuje i to, čím a jak je češete. Realita je taková, že většina žen se češe nesprávně, čímž vlastně nevědomky ničí své vlasy. Neděláte stejnou chybu i vy?

Pro jaké vlasy je vhodné volit kartáč?

Kartáče se od hřebenů liší v mnoha směrech. Rozdíl je viditelný na první pohled. Zatímco hřebem má jen jedu řadu hrotů, kartáč jich má více a jsou zdánlivě nahodile uspořádané na vypouklé ploše. Právě to má svůj velký význam. Díky tomuto provedení jsou kartáče k vlasům šetrnější.

Obecně platí, že se kartáče hodí pro česání dlouhých vlasů. Díky koncepci hrotů jsou k nim šetrnější. Vzhledem k větší ploše a rozložení hrotů nedochází k narušování struktury vlasů ani k jejich lámání. Kartáč používejte také v případě, když máte husté vlasy. Při česání vždy postupujte pomalu, aby se vlasy nepoškodily. Jestliže jsou příliš zacuchané, použijte hřeben a jemně chuchvalec rozčešte. Na česání vlasů je žádoucí používat kartáče ploché. Kulaté kartáče jsou určeny pro fénování. Vytvoříte pomocí nich smyslné lokny.

I v retro provedení

Jestliže vám záleží na kvalitě a současně na designu, určitě se vám bude líbit novinka na trhu – kartáč Detangler Meli-Melo. Je určen pro každodenní česání a je výjimečný kvalitou i retro designem! Pozor, jedná se o limitovanou edici, takže nákup neodkládejte.

retro kartáč

Jestliže hodně cestujete, nebo jen chcete mít kartáč neustále u sebe, bude se vám zamlouvat TANGLE TEEZER. K dostání je třeba i v trendy růžové barvě. Kartáč TANGLE TEEZER má jedinečný tvar a jeho největší výhodou jsou speciální štětiny. Ty se dokáží například ohnout nad místem se zacuchanými vlasy a šetrně je rozčesat. Tento kartáč je skvělý i pro jemné dětské vlasy.