Léčivé účinky aromaterapie
2 mins read

Léčivé účinky aromaterapie

V dávných dobách bylo rostlinné léčitelství označováno za šarlatánství. Tato negativní epocha je již dávno za námi a díky osvětě moc dobře víme, že aromaterapie má pozitivní účinky na naší psychickou úlevu a společně s tím i nalezení vnitřní rovnováhy. Účinkům přírodních látek se v poslední době věnuje stále větší pozornost.

Aromaterapie je metoda prověřena devíti tisíciletou tradicí a teprve až v dnešních dobách zažívá svou opravdovou renesanci. Zlepšete si své zdraví i náladu a zbavte se stresových podnětů vyvolávající špatné myšlenky. Zaměstnání, partnerské vztahy, děti, nemoc – to vše jsou záležitosti ovlivňující vaše vnitřní pocity.

 

Aromaterapie a rostliny

Aromaterapie vychází z nauky botanických vlastností jednotlivých vůní rostlin a zaměřuje se na jejich využití v léčebných procesech. Ve své podstatě se jedná o fytoterapii, což je léčba založená na přírodní bázi. Na každého z nás sice vůně působí odlišným způsobem vždy záleží na pohlaví, věku i životních zkušenostech.

Jedno je však jisté, aromaterapie má blahodárné účinky na naši psychiku a celkové uvolnění. Aroma se totiž usazuje na našich čichových buňkách, kde podporuje vznik elektrických impulzů, které následně putují do limbického systému v našem mozku.

vystrizek

Aromaterapie éterickými oleji

Aromaterapie a její léčebné účinky působí i na naše orgány, jelikož vůně do těla neprochází pouze skrze čichové buňky, ale rovněž i kůží. Během působení éterického oleje tak ovlivňujete činnost orgánů a podporujete jejich správný chod. Vůně se skrze kůži totiž dostane do vašeho krevního řečiště a touto cestou už to trvá jen několik málo okamžiků, než se léčebná síla dostaví na místo určení. Darujte sami sobě nebo svým přátelům zdraví a lásku.

Více v internetovém obchodě https://www.goorganic.cz/.