Mytí střešních oken je noční můra všech hospodyněk
5 mins read

Mytí střešních oken je noční můra všech hospodyněk

Když jsme stavěli dům, nebrali jsme moc v úvahu praktické rady architekta a i přes jeho varování jsme si pořídili střešní okna, která se mi vždy velice líbila. Jakmile jsme v domě mohli začít bydlet, uvědomila jsem si jejich nevýhodu, na kterou mě všichni upozorňovali, ale já jsem je nechtěla poslouchat. Okna se nedala z venkovní strany v žádném případě umýt, byla příliš velká na to, abych je sklopila dovnitř a umývala. Celou dobu jsem si myslela, že to nějak zvládnu, ale tohle nešlo.

Jediné, co jsme mohli dělat, bylo vylézt na střechu, odtud je umýt a riskovat pád. To jsem nechtěla a s manželem jsme se dohodli, že si na jejich umytí alespoň jednou za čas objednáme firmu, která mytí ve výškách zvládne. Manžel se poptal v práci, komu tuto činnost svěřují, a dostal kontakt na A SERVIS LIPKA, s.r.o., výškové práce Brno, mytí oken. Ve firmě, kde manžel pracuje, mají vždy perfektně umytá okna a to pro nás bylo rozhodující. Žádné doporučení nebo reklama vám nedá tolik, jako když dobře odvedenou práci vidíte na vlastní oči.

Z A SERVISU k nám vyslali pracovníky, aby se podívali, jak to u nás vypadá, a rozhodli se, jaké zařízení bude zapotřebí. Říkali, že nejraději používají montážní plošiny, ale to na naší šikmé střeše nešlo. Vybrali si nakonec horolezecké vybavení, které jim v daném případě poslouží nejlépe.

Samotné mytí už pak neprobíhalo dlouho. Jakmile byli pracovníci pečlivě zajištění, šla jim práce pěkně od ruky. Okna se nám za nedlouho krásně leskla. Než od nás odešli, poradili nám ještě, že bychom mohli zvážit nanesení nano impregnace, která by odpuzovala nečistoty a okna by se nemusela umývat až několik let. Tato možnost nás zaujala, ještě to promyslíme, ale každopádně si zaměstnance této firmy brzy pozveme, ať už kvůli mytí oken nebo nanášení impregnace.

Jak vydržet cvičení doma? Nejdůležitější je neztratit motivaci

Rádi byste začali cvičit doma, ale nevíte jak? Ze začátku je určitě dobré využít instruktora v podobě videí z Youtube nebo něco podobného. Stačí do vyhledávání zadat „cvičení doma“. Zkuste poslouchat lektora či lektorku, většinou vysvětlují, jak správně provádět cviky a jak správně dýchat. Pokud se rozhodnete například pro rotoped, tak proč si nepustit k jízdě oblíbený seriál nebo film? U toho potom vydržte raz dva a ani vám nebude připadat, že cvičíte.

19638656 - vacuum cleaner on orange carpet

Pokud si tedy nepustíte Prostřeno nebo Karlíka a továrna na čokoládu, které vás budou sice hnát k pohybu, ale nejspíše k přesunutí k ledničce. Ze začátku nebudete potřebovat více než ručník, boty a hodně vody. Pokud u některého cvičení budete využívat i činky, stejně tak dobře vám poslouží naplněné láhve s vodou. Později bude jistě vhodné pořídit si cvičební podložku nebo alespoň karimatku.

Nejčastějším prohřeškem domácího cvičení je opomíjení některých fází tréninku. Nejdříve musíte svaly prohřát, poté následuje samotné cvičení a na závěr by měl přijít na řadu strečink. Inspiraci, jak provádět rozehřátí i strečink najdete opět v mnoha instruktážních videích na Youtube. Potom už jen stačí vydržet, k čemuž potřebujete motivaci. Zapisujte si, jaké cviky vás bav a jaké ne a z nich si sestavte váš trénink. Důležité je také nechodit každý den na váhu, protože to člověka od cvičení odradí, protože nevidí výsledky tak brzo, jak by si přál. Každopádně cvičení doma šetří čas a peníze.

Tudíž pokud máte silnou motivaci, tak posilovnu nepotřebujete. Ale na čem se nevyplatí šetřit, tak je to čištění koberce. To raději sami nezkoušejte a přenechejte to raději odborníkům, například úklidové firmě A SERVIS LIPKA, s.r.o., čištění koberců Brno, která nabízí strojové čištění koberců.