Na odstranění plísně jsou potřeba odborníci. Vyzkoušejte profesionály z „Odstraňování plísně Praha“
8 mins read

Na odstranění plísně jsou potřeba odborníci. Vyzkoušejte profesionály z „Odstraňování plísně Praha“

Plísně jsou vždycky boj. A někteří z nás si myslí, že se nedá vyhrát. Taky jsem si to myslela, dokud jsem nenarazila na úklidovou firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o., odstranění plísní Praha. V naší kavárně se na zdi začala tvořit plíseň, což byl vážně problém, protože je nepřípustné, aby toto bylo v podniku pro lidi. Hned jsme se to samozřejmě snažili vyčistit, a prvně to i zabralo, jenže plíseň se pořád vracela. Věděla jsem, že vzdušná vlhkost by měla být okolo 50–60 %, a že když je vyšší, tak už je to problém. Například při dvacetiminutovém sprchování se do ovzduší dostane až 200g vody, pocením a dýcháním uvolníme během jediného dne do vzduchu až 300g vody a například čtyřčlenná rodina vyprodukuje více než deset litrů vodní páry denně. Jenže jelikož do naší kavárny většinou chodí zákazníci kvůli kávě a ne se sprchovat, musel být problém asi někde jinde. A samozřejmě jsem neměla ponětí kde.

Takže jsem si s kamarádem, se kterým kavárnu provozujeme, sedli k internetu a hledali způsob, jak se plísně už doopravdy zbavit. Sice jsme prvně dost tápali, u počítače jsme po zavíračce strávili snad hodinu, ale potom nás napadlo, že místo hledání nějakých osvědčených rad, u kterých jsme stejně měli docela pochybnosti, jsme začali hledat nějakou firmu, která se odstraňováním plísní zabývá. A po přečtení několika článků a fór všechno odkazovalo na úklidovou firmu A SERVIS LIPKA. Podívali jsme se teda i na jejich stránky a dívali se, co všechno se tam o odstraňování plísní píše.

Na zateplených fasádách a na severních stranách zdí je výskyt plísní, bakterií, hub a kvasinek nejčastější. Pro řešení problému, jak se těchto nežádoucích plísní zbavit, je nátěr LSG, který tato firma právě nabízí. Je to nátěr proti plísním, který napadené zdi tohoto problému stoprocentně zbaví. A firma A SERVIS LIPKA zajišťuje kompletní servis v odstranění plísní, řas, hub, sanitrů, výkvětů a jiných mikroorganismů z jakéhokoli povrchu. Jejich antimikrobiální působení LSG je založeno na principu změny iontové rovnováhy v buněčné stěně mikroorganismu. I velmi krátký kontakt buněčné stěny s ošetřeným povrchem způsobí lokální změnu v koncentraci důležitých iontů a nitrobuněčný tlak způsobí její roztržení. Na povrchu chráněném nátěrem proti plísním LSG nemají plísně, bakterie, houby ani kvasinky vůbec žádnou šanci přežít. Pro buňky vyšších organismů je 100% bezpečný. Životnost nátěru se pohybuje ve 100 % dle klimatické námahy 4-6 let. V další omezené míře bude fungovat cca do 10 let.

Věděli jsme, že to bude to pravé. Chtěli jsme už fakt mít jistotu, že ta plíseň zmizí, a nám to už nebude dělat starosti. Mávli jsme i rukou nad vyšší cenou. Tyhle služby jsou stejně dražší sami o sobě, takže jestli máme připlatit něco málo navíc, kde máme jistotu kvality, tak už nás to stejně nezabije. A nezabilo, a s výsledkem jejich práce jsme byli moc, ale opravdu moc spokojení. Domluva s nimi byla perfektní, slečna na centrále byla moc milá a domluvila nám termín hned za dva dny. Měli jsme radost, že měli pochopení pro to, že to potřebujeme co nejrychleji, protože plíseň v kavárně je přece jen větší průser než plíseň v domácnosti (čímž teda nechci říct, že tam to není problém). Potom jsme se domluvili na kalkulaci a ostatních náležitostech. V domluvený den přijeli na minutu přesně a plíseň perfektně odstranili. Zeď byla jako nová, krásně čistá a nám spadl kámen ze srdce. A ani jim to dlouho netrvalo. Nebo takto, nikdy nám to nikdy nedělal, takže nevím, jaká je předpokládaná doba odstraňování, ale bála jsem se, že to klidně zabere celé odpoledne, ale vůbec ne. Alespoň jim ne.

Zaměstnanci byli navíc velice milí a příjemní, takže byla radost s nimi spolupracovat. Zkrátka tato firma je jedno milé překvapení za druhým. Sice jsem četla, že odvádí vynikající práci, takže jsem počítala s dobrým výsledek, ale i tak jsem koukala. Hlavně mě potěšili ti milí zaměstnanci, protože jsme kdysi tady měli úklidovou firmu na čištění podlahy a byli hrozně nepříjemní. To nám už ale může být úplně jedno, protože tato firma kromě odstraňování plísní nabízí i spoustu dalších služeb, včetně čištění podlah, takže to u nich také určitě v blízké době vyzkoušíme.

 

Recept na vynikající kynuté knedlíky, kterými potěšíte celou rodinu

Kynuté knedlíky bezpochyby patří k nejoblíbenějším sladkým obědům, proto by jejich recept neměl chybět v žádné kuchařce. A jak zní?

 

44307145 - close-up of woman vacuuming carpet at home

Na kynuté knedlíky je potřeba 300g hrubé mouky, 2dl mléka, 1 vejce, 20g droždí, 2 lžíce cukru, špetka soli a 1/2 kg ovoce, které zrovna máte k dispozici. Může být čerstvé, ale i zavařené nebo dobře může posloužit i marmeláda.

Vlažné mléko smícháme s částí cukru a rozdrobeným droždím a necháme vzejít kvásek. Trvá to cca 15 minut. Pak ho smícháme s moukou, zbytkem vlažného mléka, vejcem, zbytkem cukru a špetkou soli a vypracujeme hladké těsto. Nesmí příliš lepit, ale ani být příliš tuhé. Těsto přikryjeme a necháme asi hodinu kynout. Mezitím si omyjeme ovoce, které chceme použít, nebo najdeme marmeládu.

Poté z  vykynutého těsta vypracujeme váleček, který nakrájíme na stejně velké dílky. Každý dílek pak rozválíme, vložíme do něj ovoce a zabalíme. Knedlíky vaříme v osolené vroucí vodě ve větším hrnci, aby volně plavaly. Když vyplavou na povrch, jsou hotové. Nebo je můžete připravovat v páře, kdy to trvá cca kolem 10 minut, záleží na tom, jak velké knedlíky uděláte. Tyto knedlíky polité máslem spolu s máslem a tvarohem či mákem potěší určitě každého člena rodiny. Děti se i velice rády zapojují do jejich výroby, takže pokud máte rádi pomocníky v kuchyni, tak je toto určitě správná volba. Jen si dejte pozor, aby cokoli neskončilo na vašem koberci. Pokud se tak stane, moudrou volbou je kontaktovat úklidovou firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o., strojové čištění koberců Praha 9, která jej dá opět do pořádku a to za velice příznivou cenu.