Nejzdravější letní nápoj
2 min. čtení

Nejzdravější letní nápoj

Chcete se v létě udržet ve formě a při tom si „sem tam“ dopřát dobrý sladký nápoj, který chutná i osvěží? Vyzkoušejte nápoj z melounu.

 

Zdravé sladké osvěžení

Právě pro své unikátní složení, z něhož 80 procent tvoří voda, je meloun ideální hlavně v době letních dnů. Meloun vás může zasytit, ale zároveň dodá vašemu tělu hydrataci, kterou potřebuje. Vodní meloun také pomáhá při vyrovnávání optimálního pH v organismu. Překyselení organismu je totiž problém, se kterým se potýká mnoho z nás. Meloun můžete konzumovat jako domácí limonádu s kousky ledu, a tím docílíte dokonalého osvěžení. Připravit osvěžující letní nápoj může například ve vysokootáčkovém smoothie mixéru RM-500, díky kterému příprava zabere jen pár minut. Tento stroj má příkon 500 W, a nerezové nože pracují rychlostí 23 000 ot./min, takže zpracovat můžete i suroviny větší tvrdosti. Praktičnost tohoto pomocníka je zřejmá i díky protiskluzovým nožičkám.

Vitamínová bomba bez kalorií

Meloun vám může nabídnout také spoustu vitamínů, které si poradí s většinou škodlivin ve vašem těle. Vodní meloun obsahuje vitamíny C, B6 a B3. Také má jeho složení pozitivní účinky na pleť (meloun je dokonalým zdrojem antioxidantů a karotenů) a dá se využít při detoxikaci organismu. A to není vše, díky správné hydrataci si také pomůžete k lepší funkci metabolismu, a tak budou lépe spalovány i tukové zásoby. A navíc se nemusíte bát ani kalorií, melouny mají na 100 zkonzumovaných gramů jen 20 – 40 kcal. Pro hubnutí tedy jasná volba.

 

Melounové smoothie

Vyrobte si melounové smoothie. Budete mít dokonalou zdravou svačinku za 15 minut. Co potřebujete? Jen půl melounu, 3 – 4 lžíce hruškového džusu, 1 zralý banán a 10 kostek ledu. Dužinu melounu nakrájejte na kostičky a zbavte ji jadérek.

Spolu s džusem, kolečky banánu a ledem ji dejte do mixéru a rozmixujte do hladkého smoothie.

Není to dokonalý nápoj pro vaši letní pohodu?