Netradiční silvestrovské veselí v Dětenicích láká nadšence z širého okolí
3 mins read

Netradiční silvestrovské veselí v Dětenicích láká nadšence z širého okolí

Nevíte si ještě stále rady, kde letos strávíte oslavy Nového roku a patříte mezi nadšence netradičních zážitků? Jeden tip bychom pro vás měli. Zarezervujte si místo na středověké hostině v Dětenicích.

 

Dětenická krčma

Dětenice nejsou veřejnosti úplně neznámé. Ač se jedná o malé městečko, pravidelně sem váží cestu čeští i zahraniční turisté a milovníci dobrého jídla. Již řadu let se o tuto popularitu totiž stará místní Středověká krčma. Ta vznikla jako první restaurační zařízení svého typu na světě, a i dnes se těší velké návštěvnosti. Proč? Její koncept je trochu, řekněme, unikátní. Když totiž mluvíme o středověku, myslíme to doslova, což ostatně poznáte hned ve chvíli, kdy do krčmy vejdete. Po většinu času jste totiž vyzváni, ať si dřepnete na zadek a neokouníte. Místo elektrického osvětlení tu svítí svíčky a pochodně a místní obsluha se s nikým moc nepáře. Zákazníci jsou tu a tam nazývání holotou, cháskou a vzduchem lítají další peprné výrazy. Štěstí mají sličné dívky, pro které se občas najde lichotka a dost možná i nabídka v krčmě zůstat a místo zaplacení třeba umýt nádobí. Číšníci a servírky si prostředí, jak je vidno, náramně užívají a zákazníci s nimi. Když totiž překonáte prvotní šok, budete mít příležitost ochutnat prvotřídní menu a zažít jedinečnou atmosféru dob středověku.

 

Silvestr v Dětenicích

Dobová atmosféra na návštěvníky čeká i 31. prosince. Tehdy se tu uskuteční honosné silvestrovské oslavy v prostorách místního zámku a krčmy. Zažít můžete buď velkolepou hostinu v barokním zámku, kde se budete cítit přímo královsky jako v dávných časech, nebo přivítejte příchod Nového roku bohatou žranici v již zmiňované krčmě. Čeká na vás neuvěřitelný středověký program a ohňostroj v zámeckém parku, kde každý dostane lahvičku sektu k přípitku.

Využít můžete i možnost přespání v hotelu Rustikal či ve Středověkém hotelu, o kterém se mj. traduje, že v něm straší. Celkovou image tu vytváří i takové detaily jako svíčky místy lustru či kamenné koryto místo umyvadlo. A přestože to možná není pro každého, sdílené zkušenosti ostatních vypovídají o tom, že tu pookřeje i ten největší konzervativec.  Neotálejte však s rezervací, místa se pomalu ale jistě plní.