Plánujete cyklovýlet? Vyberte si to správné kolo!

0

Naplánovali jste si na letošní léto cyklovýlet s přáteli nebo rodinou, jenže vás ještě před tím čeká výběr toho správného kola? Nevíte si rady jaké kolo vybrat a jaký typ zvolit na daný druh terénu? Pak vám právě dnes poradíme!

 

Rovný terén na silničním kole

Jestliže se vaše cyklovýlety konají pouze na rovinkách na silnicích, pořiďte si silniční kolo, které vám k těmto účelům skvěle poslouží. Tato kola jsou velmi lehká, rychlá a také elegantní. Pokud se ale občas rádi projedete v terénu, není k tomu silniční kolo vhodné. Díky tenkým kolům a odlehčené konstrukci můžete na silničním kole vyvinout vysokou rychlost a vaše jízda bude plná lehkosti. Pokud vás tedy asfalt láká, silniční kola jsou nejlepší volba. Skvělou možností pro ty, kteří se na kole nechtějí tolik nadřít, jsou i elektrokola, která jejich majiteli dopřávají možnost odpočinku během jízdy.

 

Náročný terén? Volte horské kolo

Bude mít vaše cyklodovolená dobrodružný nádech na nerovném terénu v přírodě? Pak si pořiďte kvalitní horské kolo, které s vámi zdolá všechny překážky. Pro všechny terénní nadšence je horské kolo skvělé také proto, že je univerzální a dokáže si poradit, jak s náročným, tak i s rovnějším terénem, který se v přírodě běžně střídá. Rozdíl však poznáte na přímé rovině, kde zjistíte, že horské kolo díky jeho robustnější konstrukci a většímu typu pneumatik není tolik rychlé a jízda není tolik efektivní. Nejdůležitějšími částmi horského kola jsou tuhý pevný rám a funkční odpružená vidlice. Jestliže se na kole chcete skutečně odvázat, volte takový typ, který má větší zdvihy a odolnější rám. V dnešní době jsou v nabídce také specializovaná horská kola pro ženy, která jsou uzpůsobena jejich menší výšce. Tato kola mají kratší rám a pohodlnější sedátko.

Divoký terén

Milujete skutečnou divočinu, avšak se nedokážete nebo nemůžete vzdát projížděk po rovince? Pak si vaši jízdu nejvíce užijete na trekovém kole, které je poměrně podobné kolu krosovému, má ale větší průměr kol, menši valivý odpor a užší pláště. Na něm můžete brázdit jak lesy, tak se projíždět po asfaltových rovinách. I díky tomu jsou treková kola oblíbená jak do centra města, tak i na venkov.