Víme, jak zařídit pokojíček, který dětem dlouho vydrží
2 min. čtení

Víme, jak zařídit pokojíček, který dětem dlouho vydrží

Mnoho rodičů při rekonstrukci dětského pokoje trápí nepříjemná představa nikdy nekončících prací. Protože sotva dítě jen trochu povyroste, už je třeba se poohlížet po jiném nábytku.  A jak takové finanční noční můře předejít?

 

Vsaďte na nábytek, který roste s dítětem

U kalhot s nastavitelnými nohavicemi jste jistě již slyšeli. Jednoduše stačí odepnout nebo připnout příslušný díl za pomoci zipu nebo vsadit na praktické stahovací šňůrky po stranách, a rázem získáte kvalitní oblečení na více než jednu sezónu! Ale věděli jste, že totéž dokáže i nábytek?

Ano, pokud zakoupíte ten tzv. rostoucí. Není to vůbec těžké. Stačí se poohlédnout po výrobci, který dá na ergonomii a pohodlí už od útlého věku dětí. Díky tomu zajistíte dětem správné zdravotní návyky a rovnoměrný a především zdravý vývoj těla již odmalička. A jak vlastně takové šikovné rostoucí židle vypadají?

 

Vydrží dětem až do dospělosti

Ne, to není vtip. Ty správné rostoucí židle poskytnou spolehlivé zázemí jak čtyřletému batoleti, tak i osmnáctiletému maturantovi. Samostatně u nich lze nastavit:

  • výšku židle
  • výšku opěráku
  • hloubku sedu

Samozřejmostí by měla být kvalitní kovová kostra, plynulá regulace výšky sezení díky snadno ovladatelnému plynovému pístu a samozřejmě také voděodolný potah, který lze snadno vyčistit volně dostupnými úklidovými prostředky.

 

Dejte židli šikovného partnera

Židli může samozřejmě doplnit i praktický rostoucí stůl, jenž může nabídnout tytéž benefity, ale navíc často ještě možnost sklopení pracovní plochy pro snadnější manipulaci s knihou nebo jako podporu správného posedu při učení. Chtějte rovněž madlo pro snadné ovládání a odolnou desku z lamina nebo jiného kvalitního materiálu.

A nezapomeňte také na bezpečné elektrické zásuvky, a to nejenom pro případ, jsou-li umístěny přímo za nábytkem. Malá jiskra už tak bezpečí vašich dětí nikdy neohrozí.