Víme, jak zařídit pokojíček, který dětem dlouho vydrží

0

Mnoho rodičů při rekonstrukci dětského pokoje trápí nepříjemná představa nikdy nekončících prací. Protože sotva dítě jen trochu povyroste, už je třeba se poohlížet po jiném nábytku.  A jak takové finanční noční můře předejít?

 

Vsaďte na nábytek, který roste s dítětem

U kalhot s nastavitelnými nohavicemi jste jistě již slyšeli. Jednoduše stačí odepnout nebo připnout příslušný díl za pomoci zipu nebo vsadit na praktické stahovací šňůrky po stranách, a rázem získáte kvalitní oblečení na více než jednu sezónu! Ale věděli jste, že totéž dokáže i nábytek?

Ano, pokud zakoupíte ten tzv. rostoucí. Není to vůbec těžké. Stačí se poohlédnout po výrobci, který dá na ergonomii a pohodlí už od útlého věku dětí. Díky tomu zajistíte dětem správné zdravotní návyky a rovnoměrný a především zdravý vývoj těla již odmalička. A jak vlastně takové šikovné rostoucí židle vypadají?

 

Vydrží dětem až do dospělosti

Ne, to není vtip. Ty správné rostoucí židle poskytnou spolehlivé zázemí jak čtyřletému batoleti, tak i osmnáctiletému maturantovi. Samostatně u nich lze nastavit:

  • výšku židle
  • výšku opěráku
  • hloubku sedu

Samozřejmostí by měla být kvalitní kovová kostra, plynulá regulace výšky sezení díky snadno ovladatelnému plynovému pístu a samozřejmě také voděodolný potah, který lze snadno vyčistit volně dostupnými úklidovými prostředky.

 

Dejte židli šikovného partnera

Židli může samozřejmě doplnit i praktický rostoucí stůl, jenž může nabídnout tytéž benefity, ale navíc často ještě možnost sklopení pracovní plochy pro snadnější manipulaci s knihou nebo jako podporu správného posedu při učení. Chtějte rovněž madlo pro snadné ovládání a odolnou desku z lamina nebo jiného kvalitního materiálu.

A nezapomeňte také na bezpečné elektrické zásuvky, a to nejenom pro případ, jsou-li umístěny přímo za nábytkem. Malá jiskra už tak bezpečí vašich dětí nikdy neohrozí.