Podzimní víkendy v Dětenicích jsou pro děti jak dělané, čeká je vstup zdarma!
3 min. čtení

Podzimní víkendy v Dětenicích jsou pro děti jak dělané, čeká je vstup zdarma!

Nevíte, kam se svými ratolestmi o pošmurném podzimním víkendu? Zamiřte do malého městečka jen dvacet kilometrů od Jičína, kde se každý podzimní víkend koná akce Dětenice dětem.

 

Dětenická krčma

O Dětenicích jste již možná slyšeli v souvislosti s dětenickou Středověkou krčmou, která zde úspěšně funguje již řadu let. Návštěvníkům totiž kromě chutných pokrmů nabízí možnost zažít středověk na vlastní kůži. „Každý den od sedmi do deseti hodin večer se u nás koná unikátní středověký program, kde své umění předvádí fakír, těžkooděnci, šermíři, žebráci, tanečnice a kejklíři. Návštěvníky čeká i velkolepá ohňová show, poprava oběšením, řezání jazyka, upalování čarodějnic a výslech inkvizice. Zkrátka, je třeba se připravit na šokující středověké prostředí a poněkud drsnou staročeskou mluvu.“, láká zájemce Aneta Ondráčková, manažerka dětenického resortu.

Hlavním lákadlem je kromě originální atmosféry i nezapomenutelné menu. To tvoří zejména masité pokrmy, jmenovat můžeme vepřová žebra, biftek z býka, pštrosí steak či kachna s domácími špekovými knedlíky a zelím. Na své si ale přijdou i vegetariáni, pro které je připraven pestrý výběr salátů.

 

Dětenický resort

Krčma však není zdaleka to jediné, co stojí za návštěvu. Celý koncept dotváří barokní zámek, místní pivovar, středověké kolbiště, dětenické peklo a dva hotely pro ty, kteří se zde plánují zdržet. Každou listopadovou sobotu se navíc budou konat strašidelné prohlídky zámku. Čtrnácti plně zařízenými pokoji vás provede upír či oživlá hraběnka z 18. století. Zámecký park a komnaty budou také plné živých i neživých příšer, a to vždy od desíti do sedmnácti hodin.

 

Dětenice dětem

Strašidelné prohlídky zámku můžete v rámci akce Dětenice dětem absolvovat s dětmi do patnácti let, kteří zde za doprovodu platícího dospělého neplatí žádný vstup. Kromě toho mají zdarma přístup i Dětenického pekla, které je situováno v přízemí Středověkého hotelu, do místního pivovaru a na rytířský turnaj, který se o víkendu koná od 14 hodin. Pro návštěvníky zde vystupuje skupina Ordo Kromen. Uvidíte chrabré pány, statné koně a hlavně příběh, ve kterém se utká dobro se zlem. „Během vystoupení jsou nejvíce oceňované kaskadérské kousky bojovníků a přehlídka netradičních zbraní středověku.“, dodává Aneta Ondráčková.

Děti mají taktéž zdarma sobotní oběd nebo nedělní oběd či večeři v místní krčmě. Servírován je krůtí steak na grilu s pečenou bramborou, bylinkovou zakysanou smetanou a malým míchaným zeleninovým salátem. V neděli je také možné děti zdarma vzít na středověkou show.