Úklidová firma na bílém koni pro odstranění graffiti
7 min. čtení

Úklidová firma na bílém koni pro odstranění graffiti

Pomalu nám začíná podzim. Listy se zbarvují různými barvami, protože chlorofyl toho už má dost a uvolňuje místo antokyanu. Zkrátka přirozený a u mnoha lidí velmi oblíbený proces. Téměř ráj pro fotografy a všechny hipstery. Ale také pro ty poetické jedince, kteří čekají jen na toto období, aby si zalezli pod deku s knihou a hrnkem čaje v ruce. V těch barvách všude kolem je snad i něco kouzelného. Když se ale podíváte blíž, možná je o něco víc barevno i tam, kde by zrovna nemělo, což není žádný rasistický vtípek, ale fakt. Už se vám před očima nezbarvují jen listy stromů, ale i fasády domů a zídky kolem nich.

Jdete městem a nestačíte se divit. Původně čistě jednobarevná zeď nějakou záhadou chytila pestrobarevné skvrny. A ne, není to hezké. Oku to rozhodně nějak zvlášť nelahodí. Že by nový druh umění? Nebo že by se město samo snažilo předčit krásu a barevnost stromů okolo? Tak to těžko. Obyčejný vandalismus. Tak je to. Ať je podzim nebo léto. Ten nám tady bují pořád. I když ovšem v zimě, to se asi nikomu nechce stahovat rukavice. Zejména Praha, ta je takového „umění“ plná. Když si ale uvědomíte, že jeskynní lidé si ve svých doupatech také malovali různé obrazce, snad se na ty jedince malující spreji po všem možném nemůžete ani zlobit. Snad by se hodili i do muzea jako „jeskynní lidé 2.0“. Avšak ty poškozené oním graffiti k pozitivnímu pohledu na věc asi nepřesvědčíte.

V muzeu ale zatím nikoho podobného nevystavují, vandalské graffiti se k umění moc neblíží a postižená je jimi už značná část města. Ale ne, to je Lennonova zeď. Dlouho tu nebyl vůbec nikdo, kdo by si stačil s tímto problémem poradit. Časem se nějací hrdinové ukázali, ale byli jen zklamáním. Slibovali hory doly, ale graffiti se dokonale zbavit nedokázali a byli jen pro smích. Jako don Quijote při boji s větrnými mlýny. Postupem času se začaly techniky pro odstranění graffiti zlepšovat, lidé ale už tak zlenivěli, že buď zůstali u svých starých způsobů, nebo si ty nové neosvojili dostatečně. Kvalita těchto služeb zůstávala tedy víceméně stejná. A nikomu to nepřipadalo divné. Až do určitého přelomového okamžiku. Do příjezdu toho pravého prince na bílém koni. Prince A SERVIS LIPKA, s.r.o., odstraňování, čištění graffiti Praha.

A jak to bylo dál. Princeznu za ženu si vzal. Tak to tedy nebylo. Bedlivě naslouchal a pomáhal. Nejprve jen pár lidem, ke kterým se ale rychle začali přidávat další, a tak mu popularita rostla téměř exponenciálně. A SERVIS LIPKA totiž nelení, své postupy má velmi dobře propracované a nic nezanedbává. S graffiti se pere denně a stále to neomrzí. No, A SERVIS LIPKA možná není tak úplně princ, ale na druhou stranu ani ne tak obyčejná úklidová firma.

Máme všechno. Pracovité, čestné a slušné zaměstnance, to nejlepší a nejmodernější vybavení, klienty, kteří nám věří, a dostatek motivace pro podávání jen těch nejlepších výkonů. Odstraňování graffiti není naší jedinou specializací, ale je jedním z důvodů, proč jsme se dostali na trhy až v zahraničí. V České republice tedy nemáme soupeře, který by nás mohl porazit. Jiní nestačí ani tasit a my už máme svou práci hotovou.

Velcí klienti, malí klienti, na tom nám nezáleží. Nemusíme se ale ani tajit, že jedním z nich je například Městský úřad Praha 8. I zde se můžeme těšit důvěře. A to i proto, že také tady už vyzkoušeli služeb těch méně zdatných, kteří si s graffiti dokázali sotva poradit. Naše služby tedy dokážou ocenit a znova se o jejich kvalitě přesvědčili i 19. 9. Náš tým se dostavil na adresu Za Poříčskou branou 284/7, i když tu snad nebylo třeba ani zadávat, protože graffiti oslepovalo veřejnost až na míle daleko. Zasažena byla jak obložená fasáda, tak skla. A toto kýčovité cosi neúprosně působilo na všechny kolemjdoucí. Dokonce i o ulici dál. Říká se, že některé obrazy mohou působit i na psychiku člověka, proto je k podivu, že se sousedi z tohoto „díla“ ještě nepomátli. Nejspíš jsme naše služby uplatnili právě včas. A zachránili tak nejen stavbu, ale i psychiku sousedů a lidí z blízkého okolí.

Úklidová firma A SERVIS LIPKA ale bojuje statečně a nikdy se nevzdává. Práci si zaměstnanci ještě přidali, a to odstranění starých polepů z výlohy. I takový úklid může být sranda, když víte, jak na to, a máte šikovné pomocníky. A výsledek? Kolemjdoucí si nakonec budou myslet, že se ocitli na špatné adrese. Budova už totiž nebude soupeřit s obarveným listím na stromech.

graffiti-01

Naše služby si samozřejmě můžete objednat i vy. Nabízíme mimo jiné kompletní ochranu proti graffiti a nanesení antigraffiti ochrany. Ještě váháte? Neváhejte. I princeznu z věže hravě zachráníme, a to nemusí ku pomoci házet ani své vlasy. To je ovšem trochu mimo naši specializaci. Také myjeme okna, výlohy, čistíme koberce, podlahy, které i voskujeme, čistíme fasády, provádíme generální úklidy a je toho ještě spousta, ale to už jistě všechno najdete na našich webových stránkách. Vychloubače přece nemá nikdo rád.

Tímto vás zdraví vaše úklidová firma A SERVIS LIPKA. Přeje vám čistý a uspořádaný život s malou troškou nepořádku, protože jinak bychom neměli co uklízet.