Zařizujeme dětský pokojíček – zaměřeno na pracovní prostor
4 min. čtení

Zařizujeme dětský pokojíček – zaměřeno na pracovní prostor

Při zařizování dětského nebo studentského pokoje musíme dbát na rozdělení zón. V jedné místnosti tak musí být prostor na spánek, práci i zábavu, tak bude pokojíček plnit svou roli. Jednou z důležitých zón je ta pracovní. Jak tedy dětem zařídit pracovní zónu, aby bylo psaní domácích úkolů zábavou? Jednoduše! Dbát musíme na přísun denního světla, na náhradní zdroj světla, na úložný prostor i pevnou pracovní plochu. Jo a zapomenout bychom neměli ani na kvalitní židle!

Décor Gris Ombre Rose Dragée
Décor Gris Ombre Rose Dragée

Psací stůl

Základem pro pracovní zónu je psací stůl. S ním se děti setkávají zpravidla až s nástupem do první třídy, jeho výběr je tak nanejvýš důležitý. Pro psací stůl hledejte místo nejlépe u okna. Protože žádná z žárovek nenahradí denní světlo tak dobře. Pokud se vám podaří umístit psací stůl k oknu a preferujete záclony, zvolte jejich kratší variantu, koneckonců i okenní parapet může sloužit jako odkládací plocha na stojany s pastelkami, na kalendář, obrázky a další dekorace.

Z našich dětských psacích stolů doporučujeme ty s dostatečným úložným prostorem a větší pracovní deskou. Šuplíky, poličky a regály u psacích stolů jsou tak vítány. Přece jenom nejsou ohnuté rohy sešitů správnou vizitkou dítěte. Pro malé holčičky doporučujeme růžový a roztomilý psací stůl Twin se šuplíkem a skříňkou, dále dětský psací stůl Varios nebo zábavné provedení psacích stolů Relax.

net

Odrostlejší děti si na roztomilý design již moc nepotrpí a už vůbec ne pubertální studenti, ti však i nadále musí dělat domácí úkoly, potřeba psacích stolů je tak stále aktuální. Ze studentských psacích stolů doporučujeme ten s označením Net, psací stůl Clarissa, psací stůl Roka a další.

U psacího stolu oceníte i četné poličky. Ty uspoří spoustu místa na podlaze, zato nabídnou spoustu úložného prostoru na holých stěnách. Na poličkách si děti mohou uložit knihy, fotografie z prázdnin i jiné dekorace.

U pracovního prostoru jsou důležité i doplňky jako jsou pokojové rostliny nebo barevné obrazy. Unavené oči si jednoduše musí odpočinout, krom pohledu na zeleň a barevné obrazy jim od únavy pomůže i pohled ven z okna do přírody. Opět si zde můžeme potvrdit jak šikovné je umístit psací stůl k oknu.

net1

Vzhledem k tomu, že pracovní prostor dětí nemá vypadat jako pracovna nebo kancelář dospělých se dekorace a barevné doplňky doporučují. Spoustu užitku nadělají i kapsáře, tam si děti mohou uložit pastelky, náhradní propisky, bločky, razítka, zkrátka vše co ve škole i mimo ní zužitkují.

Pod psacím stolem se doporučuje umístit i dětský koberec. Tak dětem nebude zima na nohy ani při psaní opravdu dlouhé slohové práce.

Pracovní prostor dětí je nanejvýš důležitý, vybavit by se měl proto co nejpraktičtěji, ale také co nejveseleji. Jedině tak se bude dětem dobře pracovat.