Pomeranč – oranžový zázrak plný zdraví vám pomůže posilnit imunitu během zimy!
2 mins read

Pomeranč – oranžový zázrak plný zdraví vám pomůže posilnit imunitu během zimy!

Je sladký, plný šťávy a hlavně obsahuje plno zdraví prospěšných látek. Ano, řeč je o pomeranči. V nadcházejících zimních měsících není o pomeranče ale i jiné citrusy v obchodech nouze. Jsou tedy snadno dostupné, poměrně levné a hlavně dokáží nastartovat přirozenou obranyschopnost, kterou potřebujeme v chladném a nepříznivém počasí.

 

Čím je prospěšný?

Pomeranče jsou oblíbeným zdrojem vitamínu C. Pyšní se nejenom antioxidačními účinky, které pomáhají v boji proti volným radikálům, ale také obsahují antibakteriální látky a složky, které pomáhají tělu v boji proti zánětům. Pomeranče plné vitamínů C jsou největší prevencí před chřipkou a nachlazením. Jeho pravidelný příjem zajišťuje ochranu proti rakovině, mozkové mrtvici a účinně potlačuje stres, který se může v organismu hromadit. Pomeranče dále obsahují velké množství kyseliny listové, vitamínu B, draslík, pektin a v neposlední řadě vlákninu. Tyto látky pomáhají při špatném trávení, při detoxikaci organismu a také zvyšují tvorbu červených krvinek.

Dopřejte si jej každý den

Konzumace pomerančů má blahodárné účinky na lidské zdraví, proč si jej tedy nedopřát každý den? Nejlepší je samozřejmě v syrové formě i s dužinou, pokud však preferujete pouze šťávu, není nic jednoduššího, než si pořídit kvalitní odšťavňovač. Takovým je i výkonný odšťavňovač Orava OS-111. Ten vás překvapí svým příkonem 1000 W, díky kterému si hravě poradí s jakýmkoliv typem ovoce. Velký plnící prostor vám umožní získat šťávu i bez toho, aniž byste ovoce museli předem nakrájet. Sami si zvolíte, jakou rychlostí má odšťavňovač pracovat – k dispozici je 5 přednastavených voleb pro různé typy ovoce a zeleniny. Vše přehledně uvidíte na velkém LCD displeji. Odšťavňovač je velmi snadný na ovládání i na údržbu. Dopřejte si každý den zdravou šťávu bez konzervantů v BIO kvalitě! Uděláte dobrou věc pro svůj organismus a navíc si skvěle pochutnáte. Pokud vás odšťavňovač Orava OS-111 zaujal, najdete jej na www.orava.info.