Při výběru dětských šperků si dávejte pozor na tyto věci
2 mins read

Při výběru dětských šperků si dávejte pozor na tyto věci

Nezáleží na tom, jestli pořizujete dětské šperky pro svou mladší dceru nebo odrostlejšího školáka základní školy. Ve své podstatě hledáte kvalitní produkt od prověřeného výrobce, který může garantovat jejich zdravotní nezávadnost. Tento článek je zde pro všechny rodiče, kteří si nejsou výběrem šperku úplně jisti.

 

Zásadní substancí je materiál

Dětský organismus je mnohem náchylnější vůči cizorodým látkám, jelikož nemá prozatím vytvořený dostatečný ochranný film. Alergie jsou v současném světě na vzestupu a rozhodně se to neděje náhodou. Při volbě materiálu buďte obezřetní a skladbu kovu si prověřte. Zejména pak, když hledáte první šperk, co do ouška dítěte vpravíte..

Nejspolehlivější cesta vede přes bílé zlato, kde jsou rizika takřka nulová. Ve stejném duchu se pak osvědčuje i žluté zlato. Předejděte tak komplikovanému a pro děti bolestivému projevu, který je doprovázen hnisáním v místech vpichu.

 

Pozor dáváme i na výběr zapínání a tvar šperku

Pokud se na tuto problematiku díváme z důvodu zajištění bezpečnosti, určitě neopomenete zvolit správný tvar. Náušnice se tak nebudou zachytávat za oblečení a nedojde ke zbytečnému zranění. Co se zapínání týče, tak zde vede  dětská brizura, kde se objevuje systém zepředu na háček.

 

Vybírejte dětské šperky podle obličeje

Dětské šperky volíme i podle typu obličeje. Například visací kapky skvěle doplní diamantovou tvář. Srdíčková tvář nejlépe vynikne pod vládou zavěšených kruhů a hruškovitému obličeji prospívá naprosto stejný tvar, jen je třeba vybírat kruhy trochu větší. Na trhu se pak objevují i pecky, které se kupují dětem s obdélníkovým obličejem. Kulaté tváře zdobíme kapkou nebo různě dlouhými visacími náušnicemi.

Nezávadné a prověřené dětské šperky pořídíte u zkušeného prodejce na webové adrese marre.cz.