Zútulněte dětský pokojíček a pořiďte svým dětem příjemné osvětlení!
2 min. čtení

Zútulněte dětský pokojíček a pořiďte svým dětem příjemné osvětlení!

Strašidla přeci neexistují – ale jak zařídit, aby se jich vaše děti nebály? Je to jednoduché, stačí jim večer nechat zapnuté malé světýlko. Vyberte své ratolesti přesně takovou lampičku, kterou ocení! Dnes je na trhu velká spousta typů, vzorů či barev, ze kterých můžete vybírat ty nejlepší do dětského pokojíčku.

 

Jak ale takovou lampičku vybrat?

Pro ty nejmenší děti je vhodné použít jako „odhánědlo“ nočních strašidel nástěnné či stropní svítidlo, které bude vaše dítě „chránit“, ale zároveň nebude tak jasné, aby mu zabránilo ve spokojeném spánku.

Nicméně starší děti, které si chtějí u své lampičky číst či malovat již samozřejmě potřebují takový druh svítidla, který jim dodá dostatek světla, aby si nezkazily oči. A tady se již můžete dostatečně „vyřádit“ – přizpůsobte design lampičky tomu, co mají vaše děti rády. Nejenom v dnešní době se staly trendem Disney lampičky, na kterých jsou zobrazeni oblíbení hrdinové vašich dětí.

 

Lampička jde ruku v ruce s barevným lustrem

Samozřejmě, žádný dětský pokoj se neobejde bez barevného obrázkového lustru. Pokud chcete pro své ratolesti zajistit krásný pokojíček, věřte, že barva nábytku a zdí nejsou vším, co takový příjemný pokojíček potřebuje.

 

Výběr lustru není až tak jednoduchý, jak by se mohlo zdát!

V případě, že máte doma nižší stropy, raději volte dětské stropní svítidlo či klasické „bodovky“, které působí moderně a designově. V opačném případě si můžete vybrat opravdu z pestré škály lustrů, jejichž kreativitě se opravdu meze nekladou. Pro kluky vyberte lustr ve tvaru autíčka či letadélka, malé holčičky jistě ocení například sluníčko či oblíbené zvířátko.

Nicméně je nutno vybrat takový lustr, jehož světlo se po pokojíčku dostatečně rozptýlí a má také požadovanou intenzitu. Nechcete přeci, aby si vaše děti zkazily oči jen kvůli tomu, že jste koupili špatný druh lustru?

Dopřejte vašim dětem krásné vybavení pokojíčku – buď vy nebo třeba Ježíšek?