Postavte dětem na zahradě hřiště, nebude se jim chtít domů
2 mins read

Postavte dětem na zahradě hřiště, nebude se jim chtít domů

Dostat v dnešní době děti od počítačů a televize na čerstvý vzduch může být oříšek už i u těch nejmenších. Místo lomení rukama, že my jsme trávili dětství venku a ne zavření doma, jim zkusme nabídnout bezpečný a atraktivní prostor pro hraní – vlastní hřiště.

Pořídit dětem na zahradu vlastní prostor pro hraní je výhodné pro obě strany. Velcí se nemusí bát o úrodu, pracně upravené záhony a malé stromky nebo sazeničky a navíc mají děti neustále pod dohledem, a malí si mohou užívat pobyt na čerstvém vzduchu, rozvíjet fantazii, zlepšovat si pohybové schopnosti a také navazovat nové kontakty a přátelství.

Při stavbě hřiště musíte totiž počítat s tím, že jej nebudou využívat jen vaše ratolesti, ale často i ty od sousedů. Při společné hře tak mohou jeden den dobývat pevnost, druhý den zachraňovat princeznu ze zakletého zámku a třetí den si hrát na pirátské lodi. Kromě hry a odpočinku tak děti trénují fyzickou zdatnost, mrštnost a především představivost. Při výběru hřiště tak kromě designu hleďte především na zpracování a kvalitu materiálu. Na www.vladeko.cz najdete certifikované sestavy hřišť s vysokou odolností proti venkovním vlivům. Ani v zimě tak nemusíte hřiště složitě demontovat a uklízet.

Jednotlivé moduly a sestavy jdou mezi sebou kombinovat a tak můžete své hřiště postavit přesně podle přání dětí nebo svých představ. Lezecká stěna, domeček se skluzavkou nebo různé žebříky, houpačky a doplňky udělají vašim dětem radost. Holky si můžou udělat piknik u stolečku pod střechou, zatímco kluci si zahrají třeba otáčivé piškvorky. Sestavy jsou dodávány spolu s veškerým materiálem potřebným pro montáž, takže nemusíte už nic jiného řešit nebo shánět a samotné sestavení zvládnete bez problémů sami. Případně si můžete k ruce vzít malé pomocníky, budoucí uživatele hřiště, aby vám ten svůj zámek, loď nebo pevnost pomohli postavit. O to větší radost pak ze svého hřiště budou mít.