Proč je běh tak prospěšný?

0

Každý ví, že běh je skvělý způsob, jak se dostat do formy, ale může také výrazně pozvednout vaši náladu. Výhody běhu jsou nepopiratelné jak pro fyzičku, tak pro psychiku.

 

Běh je dobrý pro vaše srdce

Běh je král kardio cvičení. Je spojen s drasticky sníženým rizikem umírání na kardiovaskulární onemocnění. Ve srovnání s neběžci mají pravidelní běžci jen poloviční šanci, že zemřou na onemocnění srdce. Vždy, když začnete běhat, snižujete svou klidovou srdeční frekvenci, takže vaše srdce nemusí pracovat tak těžce.

 

Můžete zhubnout

Běh je jednou z nejlepších forem cvičení pro ztrátu nebo udržení váhy. Zjistíte, že je to skvělý způsob, jak spálit přebytečné kalorie a navíc velmi účinný. Běh je druhé nejefektivnější cvičení z hlediska spálených kalorií za minutu, na prvním místě jsou běžky.

 

Běh má sílu odstranit deprese

Když jste v depresi, poslední věc, kterou pravděpodobně chcete udělat, je vstát a začít se hýbat nebo běhat. Přitom právě to je nejlepší způsob, jak se špatné nálady zbavit. Sami zjistíte, že po několika minutách běhu váš mozek začne vylučovat hormony, které přirozeně zlepšují vaši náladu. Ve skutečnosti je na světě málo věcí, které mohou lépe nebo rychleji zahnat depresi, než je běh. Obujte si tenisky a pojďte tedy běhat.

Běh je neuvěřitelně prospěšný pro tělo i duši. Zjistíte, že dokonce i běh na krátké tratě vám umožní cítit se více v pohodě, mít víc energie a umožní vám lépe se těšit z každodenních maličkostí.

 

Co budete potřebovat

Pojďme si povídat o potřebném vybavení. Vše, co skutečně potřebujete, je pár dobrých běžeckých bot, něco pohodlného na oblečení a pro ženy i dobrou sportovní podprsenku. Vážně, to je všechno, pak už jen odhodlání a chuť vyrazit. Můžete si pořídit ještě fitness hodinky, abyste viděli svůj sportovní výkon v číslech. Dámy mají běh rády i proto, že i při něm mohou vypadat trendy. Na trhu je dostupná stylová dámská běžecká obuv a také běžecké kalhoty a funkční trička.